Рішення адміністрації ґрунтуватиметься на тому, що програма Ірану зі створення ракет середньої дальності не рухається вперед так швидко, як очікувалося раніше, і це знижує загрозу для США і Західної Європи.
Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.
Висновки у відношенні ПРО повинні бути зроблені вже наступного тижня, після завершення двомісячного аналізу, що проводиться з розпорядження президента Барака Обами.
15 вересня прес-секретар Джеф Морелл на брифінгу в міністерстві оборони США сказав, що питання щодо ПРО "як і раніше знаходиться в стані вивчення". "Не можу сказати, буде або не буде завершений цей огляд до моменту візиту делегації Чехії 18 вересня", - додав Морелл.
Головний військовий радник Барака Обами Майк Муллен повідомив, що адміністрація "дуже близька" до завершення семимісячної ревізії плану розгортання протиракетного щита в Польщі та Чехії, розробленого під час адміністрації Джорджа Буша і які викликали жорстку критику з боку Росії.
Адміністрація Обами, вочевидь, прийме новий компромісний план розміщення в Європі елементів ПРО, до якого не увійдуть деякі пункти, що викликали роздратування у Москви.
Нагадаємо, в кінці серпня Держдепартамент США спростував повідомлення про те, що адміністрація Обами відмовилася від планів розміщення в Польщі та Чехії елементів ПРО.
Згідно плану колишньої американської адміністрації, в Східній Європі повинен бути розгорнений третій позиційний район ПРО. На території Польщі до 2013 року повинні бути розміщені десять ракет-перехоплювачі, а до Чехії з тихоокеанського атола Кваджалейн в 2011 році повинен бути доставлений радар ПРО.
Нова адміністрація офіційно не відмовлялася від цього проекту. Проте, як відзначають американські ЗМІ, з'являється все більше сумнівів, що США дотримуватимуться цього плану.
|