«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Жовтень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 11.05.2024, 21:40:38

Головна » 2010 » Жовтень » 17 » Статистики й аналітики закарпатської міліції



Статистики й аналітики закарпатської міліції
10:14:36
 
Статистика, як відомо знає все. У міліції такою "всезнаючою” службою є управління інформаційних технологій. Тож наш сьогоднішній гість -- начальник УІТ УМВС України в Закарпатській області підполковник міліції Михайло СВИСТАК.
ДО СТАТИСТИКИ ДОДАЛАСЯ АНАЛІТИКА
-- Раніше ваша служба називалася Інформаційним центром, тепер ви -- управління інформаційних технологій. Що змінилося, окрім "вивіски”?
-- Раніше практично вся робота нашої служби покладалася на статистику: облік злочинів, підготовка звітності плюс картотека. Тепер у нас додалися люди в районах, зроблено інформаційну мережу міськрайорганів внутрішніх справ. Що дало можливість більш точно та оперативно збирати інформацію про скоєні в районах злочини, кримінальних осіб і т.д. Але в останні чотири роки звертається увага не тільки на статистику, а більше на аналітику. Тобто до сухої статистики в нашій роботі додалася ще й аналітика.
-- Яка структура управління інформаційних технологій?
-- Основне наше завдання -- це збір інформації та інформування керівництва і відповідних служб. Управління складається з кількох секторів. Перший -- це сектор статистики й звітності. Тут збирається й аналізується вся інформація про злочини та осіб, які їх скоїли, про рух кримінальних справ тощо. Є в нас оперативно-довідкова картотека, архів, спецбібліотека. На основі всього цього готуються звіти для керівництва, МВС, інших правоохоронних органів.
Наступна наша структурна одиниця -- це сектор супроводу інформаційних систем та баз даних. Ці люди супроводжують бази даних, перевіряють інформацію, яка надходить з районів. З червня місяця набрала чинності нова інструкція про Єдиний облік злочинів для всіх правоохоронних відомств. У зв’язку з цим на обидва згадані наші сектори припало дуже багато технічної роботи, оскільки змінювалася сама структура баз даних, з’явилися нові статистичні картки обліку, статистика тощо. І я вдячний колективу, що ми зробили швидкий перехід на "нову” статистику.
ЖІНКИ МІЛІЦІЇ
-- Хто це все робить? Розкажіть про свій колектив.
-- Загалом в обласному апараті та міськрайорганах у нас працює кілька десятків осіб. Колектив стабільний, я задоволений своїми працівниками. Молодь, яка останнім часом влилася, підтягується до основного ядра. Молоді працівники вчаться у наших ветеранів, зокрема Ганни Штаєр, начальника статистики, Наталії Кіндрат, начальника сектору супроводу інформаційних систем. Це ті люди, які вже працювали, коли я тільки-но прийшов у службу. А також досвідчені Мирослав Приходько, Юрій Бабидорич, Сергій Попович, Ігор М’ячин, Ольга Лизанець. З них бере приклад наша молодь.
-- У вас, мабуть, найбільший жіночий колектив у всьому УМВС. Чи підходить ця робота представницям чарівної статі?
-- У нас справді колектив відсотків на 65-70 складається з жінок. І це дуже добре, адже робота УІТ -- більш аналітична, сидяча. І жінки з цим краще дають собі раду.
ПРО ЗДОБУТКИ СЛУЖБИ
-- Які професійні здобутки УІТ УМВС, з якими службами міліції найтісніше взаємодієте?
-- Ми співпрацюємо в плані надання інформації практично з усіма оперативними службами: карним розшуком, ВКМСД, УБОЗ, БНОН, УДСБЕЗ, ВГБ, НДЕКЦ тощо. У плані поліпшення інформаційних технологій тісно співпрацюємо з відділом зв’язку. Начальник штабу УМВС полковник Віктор Туряниця -- наш куратор. Тісна співпраця з колегами дає позитивний результат. За статистикою 9 місяців, з використанням інформаційних систем і баз даних в області було розкрито 2876 злочинів. Розшукано 25 оголошених у розшук осіб. Номерних предметів за нашою інформацією розшукано 19: зброя, автомобілі, мобільні телефони тощо.
 
Скажімо, з ВКМСД до нас надійшов запит щодо одного неповнолітнього, в якого треба було перевірити мобільний телефон. Ми перевірили за своєю базою даних, а цей телефон -- крадений! Інший громадянин звернувся до нас за довідкою про несудимість, а сам перебуває в розшуку за скоєння злочину... Ми швиденько передали цю інформацію в карний розшук, і вказану особу затримали.
-- Ви згадали про крадіжки мобільних телефонів. В області з цим біда: дорогі "трубки” крадуть практично щодня, а знаходять лише одиниці. Наскільки відомо, розшукати украдену "мобілку” технічно нескладно -- за так званим «імеєм». Чи маєте ви цю базу даних?
-- Розшукати телефон справді нескладно, відповідна база даних у нас є. Ми змушуємо райони користуватися нею та регулярно її поповнювати. Але основна проблема нашої області в тому, що тут на руках у людей багато т.зв. "беушних” мобільних телефонів, і власники, придбавши їх, просто не знають своїх «імеїв». А ввести телефон у базу даних без цього -- неефективно. Тому порада громадянам: купувати телефони краще в магазинах, слід зберігати коробки від них, де вказано «імей» цього апарата. І коли подаєте в міліцію заяву про крадіжку чи втрату телефона -- обов’язково необхідно вказувати його «імей», це полегшить розшук.
-- Як у вас з технікою? Чи користуєтесь Інтернетом у своїй роботі?
-- Доступ до Інтернету у нас, звісно, є. Ми ним за потреби користуємося, моніторимо інформацію. Щодо техніки, то цьогоріч облаштували власну серверну кімнату, куди поставили потужні комп’ютери.
ЗАКАРПАТТЯ -- СЕРЕД ЛІДЕРІВ
-- Підходимо до основного -- статистики роботи закарпатської міліції за 9 місяців. Як область виглядає по Україні?
-- Загалом ми входимо в десятку кращих по Україні. Хвала Богу, Закарпаття не є дуже криміналізованою областю, а належить до найбільш спокійних у кримінальному плані. Про це свідчить показник злочинності на 10 тисяч населення, який у нас один із найнижчих по Україні. Так, маємо цьогоріч, як і загалом у державі, ріст рівня злочинності -- на 20 відсотків. Але водночас на стільки ж збільшилася кількість розкритих злочинів, закінчених розслідуванням кримінальних справ. Тобто іде ефективна протидія злочинності, аби зловмисники були покарані. Резонансних тяжких нерозкритих злочинів у нас немає. До слова, нині в українській міліції діють нові, за системою підрахунку балів, критерії оцінки роботи міліції, за якими ми теж виглядаємо непогано.
-- Що це за критерії?
-- Основний з них -- це реєстрація та розгляд заяв і повідомлень про скоєння злочинів. Найбільшим негативом вважається укриття злочинів або затягування терміну розгляду заяв і повідомлень громадян. У нас цього, на щастя, немає, бо за це суворо карають. Щодо розкриття злочинів ми -- в першій п’ятірці (за динамікою цього показника стосовно минулого року). Непогано ми виглядаємо й за показником профілактики злочинності.
ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ
-- Які плани вашого управління на найближчу перспективу?
-- Основне для нас тепер -- перевести всі міськрайоргани на оптоволоконні канали зв’язку. Наразі це вже зроблено в чотирьох підрозділах. Це збільшить швидкість передачі та обробки інформації. Наступне питання -- придбання нової комп’ютерної та оргтехніки для обробки інформації, введення фотозображень осіб, які скоюють злочини та дактилоскопування. Це питання тепер вирішується в Міністерстві, бо обладнання дуже дороге.
Але найголовнішим у роботі, як завжди, є людський фактор. Тому найбільше зусиль на цьому етапі спрямовуємо на формування професійного ядра в міськрайвідділах, навчання та фахове зростання наших працівників.
Володимир ПАВЛЮХ, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області
nedilya.at.ua
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 451 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
На выборах можно незаметно фальсифицировать 3-5% голосов
Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів
Bugatti Veyron установил новый мировой рекорд скорости
У школи повернулась 11-річна освіта
Незаконне ввезення до України автомобіля «Chrysler» попередили працівники Чопської митниці
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Психологи поняли, как найти идеального мужчину
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...