Американський студент отримав грант на розробку жувальної гумки для діагностики малярії. На підтримку проекту Ендрю Фанга з Університету Каліфорнії Фонд Білла і Мелінди Гейтс виділив 100 тисяч доларів США.
Розробка жуйки, яку автор ідеї планує назвати "Maliva" (від англійських слів "malaria" - малярія і "saliva" - слина), стала можливою завдяки відкриттю вчених, які виявили в слині хворих малярією три білка, специфічних для збудника цієї інфекції.
До складу жувальної гумки Фанг планує включити намагнічені наночастинки, на кінці кожної з яких закріплені антитіла. При жуванні антитіла будуть зв'язуватися з білками малярійних плазмодіїв, що містяться в слині.
Через кілька хвилин після вживання жуйку необхідно помістити на індикаторну смужку паперу. Під впливом магнітного поля наночастинки з білками збудників малярії будуть розташовуватися на папері у вигляді смуг певного кольору.
За задумом розробника, з допомогою цієї жуйки можна буде визначити не тільки наявність збудників інфекції, але і їх тип. Фанг зазначив, що планує зробити робочий прототип жувальної гумки в 2010 році.
Винахідник сподівається, що "Maliva" стане в нагоді для виявлення малярії в польових умовах і тих регіонах, де відсутні лабораторії для проведення традиційної діагностики захворювання по аналізах крові.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно в світі реєструється близько 250 мільйонів випадків зараження малярією. Щорічне число жертв інфекції складає близько мільйона осіб, більшість з яких - діти, що живуть у країнах Центральної і Південної Африки.
|