У Закарпатському державному університеті відбулася зустріч голови територіального відділення АППУ Марти Волощук та начальника управління оподаткування фізичних осіб ДПА у Закарпатській області Ігоря Кріля зі студентами 2-ого та 3-ого курсів юридичного факультету. Як повідомили Закарпаття онлайн в ДПА у Закарпатській області, студенти цього вишу протягом останніх років є активними помічниками податківців – волонтерами деклараційної кампанії.
Перед тим, як розповісти студентам більш детально про Податковий кодекс, Марта Гнатівна, яка є доцентом кафедри права ЗакДУ, зробила екскурс в історію податків, відзначивши, що про обов'язок сплачувати податки говорить ще Біблія. М.Волощук нагадала епізод, коли запитали Христа, чи треба сплачувати кесарю, то Ісус відповів: "Віддайте Боже - Богові, а кесарю - кесареві", тобто схвалив сплату податків. Цей афоризм живе і до наших днів.
Далі студенти почули про те, що з 1 січня цього року країна живе за новими податковими правилами, бо вступив у дію Податковий кодекс. Це масштабний закон, який визначає порядок сплати податків у державі, повноваження контролюючих органів, відповідальність за порушення податкового законодавства. Податковий кодекс зменшив кількість загальнодержавних податків до 18, місцевих податків та зборів залишилося всього 5. Інші новації – запровадження з 2012 року податку на нерухоме майно, малопрогресивне оподаткування доходів фізичних осіб, звільнення від оподаткування доходів від продажу один раз на рік квартир, житлових, дачних, садових будинків без обмеження щодо їх площі, земель, а також машини, мотоцикла чи моторолера тощо.
Оскільки з 1 січня триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2010 році, Ігор Кріль більш детально зупинився на цьому питанні: розповів, хто зобов'язаний подавати декларацію про доходи, а хто має право подати таку декларацію з метою реалізації права на податковий кредит. Саме витрати на навчання є одним з найпопулярніших видів витрат для права на податковий кредит, зазначалося на зустрічі. Тому якщо батьки здійснювали оплату за навчання дитини-студента у 2010 році, яка не отримувала доходів у вигляді заробітної плати, один із них може подати декларацію про доходи і скористатися правом на податковий кредит з метою повернення частини сплаченого податку з доходів фізичних осіб.
Також студентам розповіли про податкову соціальну пільгу, що це таке і як вона застосовується у 2011 році у зв'язку з набранням чинності Податковим кодексом. Наприкінці зустрічі гості побажали студентам у майбутньому знайти достойне застосування отриманим у виші знанням, обрати хорошу професію чи започаткувати власний бізнес, а найголовніше – бути свідомими громадянами і сумлінними платниками податків. Бажаючим допомагати податківцям та більше знати про податкову систему України запропонували приєднатися до волонтерського руху.
|