«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Листопан 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 14:10:11

Головна » 2009 » Листопан » 11 » Світові ціни на газ упадуть і допоможуть Україні



Світові ціни на газ упадуть і допоможуть Україні
06:56:23
Міжнародне енергетичне агентство в Парижі прогнозує вже з наступного року падіння світових цін на газ. Це пов’язано з надлишком споживання газу в найбільших економіках світу і розвитком нових відновлюваних енергетичних технологій. МЕА передбачає, що падіння цін на блакитне паливо негативно вплине на постачальників газу: Росію, Іран, Катар. Українські експерти вважають, що така тенденція є натомість позитивною для енергетики України.

У Міжнародному енергетичному агентстві відзначають, що на надлишок споживання газу у світі вплинула глобальна економічна криза й нові технології отримання газу, зокрема, зі сланців.

Мухаммад-Алі Зейні, експерт із Центру глобальних енергетичних досліджень у Лондоні, каже: «Спеціалізовані американські компанії в змозі видобувати газ зі сланців завдяки новим технологіям – горизонтальним свердловинам, гідравлічному фракціонуванню та іншим. Таким чином, газові запаси Америки зросли, і видобування газу збільшилося. Тепер такі технології намагаються застосовувати європейці. У разі успіху вони планують інтенсивну експлуатацію ресурсів сланців у Європі».

Зменшення попиту на блакитне паливо вдарить насамперед по країнах-експортерах – зокрема, по Катару, який вклав величезні кошти у створення технологій виробництва зрідженого газу й підписав низку вигідних контрактів.

Тим часом споживання природного газу значно знижуватиметься, на думку експертів, уже до 2015 року.

У звіті МЕА також відзначено, що на падіння ціни на газ у світі вплинуть також нові енергозберігальні технології, боротьба з глобальним потеплінням, відновлювана електроенергетика та ядерна енергетика.

Лише боротьба за збереження екології, як сказано у звіті МЕА, зменшить попит на газ до 2015 року на 5 відсотків, а в перспективі до 2030 року майже на 20 відсотків.

Україна чекає на позитив

Відомий український енергетичний експерт, радник Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Олександр Гудима вважає, що така тенденція позитивна і для України.

«Я погоджуюся з тими оцінками європейських експертів, що у найближчі 5 років очікується надлишок газу в Росії і звідси подальше падіння його споживання, бо держави мають свої програми енергозаощадження і скорочення споживання, щоб не залежати від Росії, яка диктує свої політичні правила гри. Так що Україна також, якщо їй вдасться цього року скоротити споживання російського газу з 55 мільярдів, які були задекларовані, до 28 мільярдів, які прогнозуються, то це буде феноменальне скорочення споживання газу внаслідок не лише світової кризи, але й тих зусиль, які докладає уряд, український бізнес, населення України, яке пережило шок газової війни в січні».

Прогнози Міжнародного енергетичного агентства, яке пов’язане з Організацією економічної співпраці і розвитку, безпосередньо впливають на енергетичну політику промислово розвинених держав світу.
 
 
Категорія: Україна | Переглядів: 409 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
МВС розглядає кілька версій убивства заступника директора Інституту світової економіки
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
Лікаря, який вивіз людей помирати на кладовищі, змусять їсти силою
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...