Видання Коммерсанть-Украина в статті під назвою Дмитра Табачника залишать без освіти аналізує причини можливої відставки міністра освіти. Як повідомив Сергій Льовочкін, причина для перестановок у Кабміні полягає в низькому рівні професіоналізму і недостатньої ефективності членів уряду. "Рано чи пізно всіх звільнять", - заявив глава АП.
Інше джерело в адміністрації підтвердило, що Табачника "мають намір зняти за ініційовані ним зайво резонансні реформи, які він проводив на посаді міністра".
Серед найбільш резонансних реформ, зазначають експерти, варто відзначити зміну правил прийому до вузів, в результаті чого тепер при вступі, крім балу зовнішнього незалежного оцінювання, враховується і середній бал атестата. Крім того, він дозволив навчальним закладам проводити вступні іспити.
Іншими нашумілими нововведеннями, пише газета, можна вважати скасування обов'язкового навчання у вузах українською мовою і запропоновану Табачником нову концепцію викладання історії в школах. Відповідно до неї, зі шкільного курсу пропонувалося "виключити події останніх десяти років, щоб уникнути підміни історичного підходу політичним".
"Причин для відставки міністра безліч - відсутність єдиного підходу до вирішення гуманітарних проблем, провал освітніх реформ, відновлення корупційних схем зарахування до університетів, зловживання у сфері держзамовлення, політизація змісту підручників, підбурювання до розпалювання ксенофобії", - заявила глава підкомітету з базової освіти, народний депутат Леся Оробець (НУ-НС).
Об'єднати всі нововведення міністр збирався у новій редакції закону Про вищу освіту. Серед іншого, пише видання, документ класифікував вузи за кількістю студентів денної форми навчання і припускав щорічне збільшення плати за навчання на коефіцієнт інфляції.
Наприкінці травня цього року проект був внесений на розгляд Верховної Ради, але депутати відправили його на доопрацювання. Законопроект викликав всеукраїнські акції протесту, організовані студентськими профспілками, і критику з боку Президента Віктора Януковича. Глава держави заявив, що документ не відповідає на питання, яким чином пов'язати освіту і ринок праці, і доручив міністру доопрацювати документ, однак і після доопрацювання до нього залишилися претензії.
Льовoчкін заявив, що Тaбачника звільнять
"Законопроект збільшує залежність вузів від міністерства і знижує зацікавленість роботодавців у співпраці, не передбачає підвищення якості викладання і не спрямований на реформування вищої освіти", - заявив представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко.
У парламентському комітеті з питань освіти і науки вважають, що Табачника можуть звільнити не стільки за відсутність діалогу зі студентством, скільки за те, що він не виконував доручення Януковича. "Швидше за все чиновника покарають за його власні політичні ігри на тлі повного ігнорування розпоряджень президента", - сказала Оробець.
Учора стали називатися можливі наступники Табачника на міністерському посту. У їх числі опинилися колишні керівники Міністерства освіти і науки - Василь Кремень і Станіслав Ніколаєнко. "Ці люди працювали в системі, проблеми освіти їм знайомі, плюс вони не настільки категоричні, як Дмитро Табачник, який в цілому не був схильний до діалогу", - заявила керівник фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна.
Кремень учора відмовився обговорювати з виданням можливу перспективу очолити Міносвіти: "Мені поки ніхто нічого не пропонував. Якщо запропонують - не знаю, погоджуся чи ні". А Ніколаєнко повідомив, що має "напрацьовану програму виведення української освіти з кризи". "Якщо буде підтримка вищого керівництва країни, я готовий за це взятися", - заявив Ніколаєнко.
Нагадаємо, вчора, 31 серпня, глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін на зустрічі з представниками ЗМІ заявив, що міністр освіти Дмитро Табачника буде звільнено.
|