25 січня окремий Ужгородський Червонопрапорний орденів Богдана Хмельницького та Олександра Невського танковий батальйон відсвяткував 68-му річницю з дня створення
Цей рік для ужгородських воїнів-танкістів буде насиченим на події, а, відповідно, буде багато роботи і в командирів підрозділів, і в сержантів. В танковій роті, якою командує капітан Сергій Мельник завжди ретельно готуються до заходів бойової підготовки і вкрай важливим є те, що майже половина особового складу – військовослужбовці військової служби за контрактом. Всі вони на початку служби пройшли навчання у 169-му навчальному центрі Сухопутних військ (смт Десна), де опанували військовими спеціальностями "командир танку”, "навідник-оператор” та "механік-водій”. Їхні навички та досвід стануть у пригоді молодим танкістам не лише під час виконання навчальних вправ на полігоні, а й інших запланованих заходів бойової підготовки.
Довідка
Батальйон створено 68 років тому в селі Богданівка, Павлоградського району Дніпропетровської області, на базі 3-го танкового батальйону 140-ї танкової бригади, як 875-го самохідного артилерійського полку, 19-го Гвардійського Червонопрапорного корпусу. Бойове хрещення полк отримав у боях за визволення Криму в квітні-травні 1944 року. Бойовий шлях 875-й сап закінчив під Прагою.
Після Великої Вітчизняної війни полк зазнав реформування: так народилися 662-й та 661-й окремі самохідні артилерійські дивізіони. 1 серпня 1949 року 661-й осад був переформований у 398-й танково-самохідний Ужгородський Червонопрапорний орденів Богдана Хмельницького та Олександра Невського полк.
У листопаді 1950 року 398-й танково-самохідний полк став 398-м танковим полком зі збереженням почесного найменування та бойових нагород.
1 грудня 2004 р. танковий полк переформували на окремий Ужгородський Червонопрапорний орденів Богдана Хмельницького та Олександра Невського танковий батальйон.
Західний регіональний медіа-центр МО України
|