Американська газета The Wall Street Journal склала перелік з п'яти технологій, які у разі успіху зможуть радикально змінити енергетичну картину світу.
Видання зазначає, що через кілька найближчих десятиліть світу доведеться покінчити із залежністю від викопних видів палива і різко знизити викиди парникових газів.
Однією з таких технологій, які можуть запобігти енергетичному колапсу, можуть стати гігантські колектори сонячної енергії на орбіті Землі. Такі апарати будуть цілодобово постачати електроенергію в будь-яку точку планети, тому що в космосі Сонце світить завжди.
Використання електромобілів посприяє скороченню споживання бензину і зробить повітря чистішим, але лише в тому разі, якщо споживана ними електроенергія буде вироблятися за допомогою маловуглецевих видів палива, таких як енергія вітру або ядерна енергія. Але для електромобілів наступного покоління будуть ліпші літій-іонні батареї, які використовуються в лептопах, пише WSJ.
Іншою альтернативою можуть стати літій-кисневі батареї, продуктивність яких в десять разів перевищує продуктивність літій-іонних батарей і порівнювана з продуктивністю двигунів, що працюють на бензині, зазначає видання.
Зараз багато говорять про енергію вітру і сонця, пише газета, однак для цього потрібні більш досконалі сховища, бо ці джерела енергії непостійні. Учені підходять до цієї проблеми з різних боків і розглядають як можливість закачування повітря в підземні приміщення, так і створення гігантських акумуляторів, які зможуть накопичувати енергію вітру для подальшого використання.
Ще більш багатообіцяючою є ідея використання літій-іонних технологій для збереження енергії, зазначає WSJ.
Вчені також розглядають експериментальні технології, які зможуть обмежити викиди вуглекислого газу на вугільних електростанціях на 90% при обмеженні зростання витрат.
І, нарешті, вивчаються різні види біопалива, найбільш перспективним з яких можуть стати водорості.
"Вони швидко ростуть, споживають вуглекислий газ і можуть виробляти понад п'ять тисяч галонів біопалива на акр на рік, порівняно з 350 галонами на рік для етанолу, що виробляється на основі кукурудзи", - пише автор статті Майкл Тотті.
|