"Майже всі області підготувалися майже на 100% до зими", - заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час селекторної наради з керівництвом ОДА 5 жовтня.
Найгірше, за її словами, підготувалися до опалювального сезону в Криму – лише на 89%. В інших областях цей показник, за даними Тимошенко, становить 100% або близько до цього, і протягом кількох днів все буде повністю готово.
Серед проблем - підготовка комунальних котелень в Чернігівській, Одеській і Херсонській областях, де цей показник становить 95%, а також підготовка тепломереж на Вінниччині та Херсонщині (готово 94%).
Тимошенко також повідомила, що країні не потрібно очікувати нової газової кризи.
"Я думаю, що взимку нам абсолютно не потрібно очікувати жодних криз, тому що ми маємо стратегічну угоду з "Газпромом", пряму, без посередників на постачання природного газу. У нас кожного кварталу змінюється ціна на газ", - сказала Тимошенко.
Вона зауважила, що за поточними розрахунками населення за газ лідирує Кіровоградська область - 117%. Крім того, в Сумській, Рівненській і Хмельницькій областях цей показник складає 109%, в Київській - 106%, в Тернопільській, Дніпропетровській, Львівській областях - 105%, Чернігівській, Житомирській, Миколаївській - 104%, Івано-Франківській -101%.
"Це означає, що ці області системно погашають існуючу заборгованість", - пояснила прем'єр. Вона також повідомила, що найгірший показник в Закарпатській області - 86%, Київській - 88%, Луганській - 92%, Волинській, Полтавській - 94%.
На думку прем'єра, "єдиною загрозою" для проведення опалювального сезону є розрахунок підприємств ТКЕ з "Нафтогазом" за спожитий природний газ.
Тимошенко доручила "Нафтогазу" завершити з підприємствами теплокомуненерго всі взаєморозрахунки до початку опалювального сезону. "Буквально беріть тиждень, максимум півтора, і закінчуйте всі ці процедури", - наказала вона.
Окрім того, прем'єр попросила секретаріат Кабміну звернутися від її імені до голови парламенту і керівників усіх фракцій з проханням розблоковувати Верховну раду для того, щоб ухвалити зміни до низки законів щодо підготовки до осінньо-зимового періоду. Зокрема, для розв’язання питання з компенсації різниці ціни на газ.
|