Тиранозаври не гребували канібалізмом. До такого висновку дійшли палеонтологи, які вивчили останки найбільших наземних хижаків всіх часів.
Група канадських і американських вчених відшукала кістки Tyrannosaurus rex з великими мітками, які могли залишити тільки зуби іншого тиранозавра. Переглядаючи музейні колекції, дослідники виявили чотири зразки з характерними ушкодженнями поверхні: дві фаланги нижніх кінцівок, плечову кістку і кістку середстіп'я. Вивчивши знахідки, науковці встановили, що зроблені зубами хижаків борозенки досить глибокі, мають U-або V-образний перетин і звужуються до кінців. Форма, розташування і значні розміри борозенок свідчать про те, що їхніми "авторами" були тероподні динозаври. Точно визначити вид тварини, які залишили сліди укусів, неможливо. Палеонтологи, однак, впевнені в тому, що зробити таке міг тільки тиранозавр: надійних даних про інших великих тероподніх динозаврів кінця маастрихтського ярусу верхньої крейди, що жили в західній частині Північної Америки (тобто там, де були знайдені останки), просто немає.
На думку авторів, отримати такі пошкодження у сутичці зі своїм родичем тиранозавр не міг, тому що нападник намагався би вкусити його за шию або націлювався би на інші незахищені ділянки, а не на нижні кінцівки. Крім того, жодних слідів загоєння під час огляду зразків виявлено не було.
Залишається один варіант: канібалізм. Поїдання собі подібних було, ймовірно, цілком звичним заняттям для тиранозаврів, оскільки вчені відшукали одразу чотири "речових докази", переглянувши не так вже й багато кісток зі слідами укусів. Зауважимо, що досі до динозаврів-канібалів відносили тільки рід майюнгазаврів.
tsn.ua
|