У четвер у прес-центрі „Закарпаття” презентували нову для нашого краю світову практику: міжнародну мовну сертифікацію TOEIC. Представити проект прийшли Леся Товканець, офіційний представник Українського тестово-тренінгового освітнього центру Михайло Полюжин, проректор Закарпатського державного університету, професор та Сніжана Фурсова, засновник "Студії розвитку особистості".
Леся Товканець, яка є ексклюзивним представником тестово-тренінгового освітнього центру на Західній Україні, розповіла про діяльність центру, який уже 6 років існує в Києві. На Західній Україні центр розпочав свою діяльність саме з Закарпаття, „тому що географічне роташування області на кордоні з країнами ЄС є надзвичайно важливим для розвитку міжнародного співробітництва. Це відкриває можливості і для навчання, і для роботи за кордоном, що об'єднує наш центр", – розповіла пані Леся.
Міжнародна мовна сертифікація TOEIC (Test of English for International Communication) – це тест з англійської мови для людей, чиєю рідною мовою не є англійська, і які планують навчатися за кордоном. TOEIC та TOEFL — мовні тести, розроблені світовим лідером у галузі освіти, організацією ETS близькі за структурою та різні за призначенням. TOEIC було розроблено на замовлення японського міністерства працевлаштування та освіти з метою визначення рівня володіння мовою всіх людей, які працюють на підприємствах. Практика співбесід нині не є актуальною в Європі при працевлаштуванні. Зростає тенденція до сертифікованого володіння мовою. TOEIC, за словами Лесі Товканець, охоплює всі сфери освіти: від початкової аж до післядипломної освіти. „TOEIC – легший тест за TOEFL, він тестує ваше володіння щоденною англійською мовою та показує, наскільки добре ви можете спілкуватися англійськю в бізнес-середовищі", – розповіла пані Леся. TOEFL же вимагає ще й досконалого знання граматики та визнаний переважно в Північній Америці та в Канаді. TOEIC – це здебільшого Європа та інші країни світу. За словами промовиці, самі компанії замовляють цю сертифікацію для перевірки знань мови серед своїх працівників.
Український тестово-тренінговий освітній центр на Закарпатті розпочав свою роботу з початку року і за словами Лесі Товканець такого аспекту як ділова англійська мова поки що не зустріли ніде. Тому центр планує проводити презентації на міжнародних підприємствах області та у вишах., які займаються освітою та мають міжнародні зві'язки з іншими країнами: Закарпатською філією Київського Славістичного університету, ЗакДУ та УжНУ. Представники цих вишів були теж присутні у прес-центрі.
Про міжнародне співробітництво, програми обміну та стажування студентів ЗакДУ розповів Михайло Полюжин. Він підтвердив, що співпраця з центром сприятиме кращому вивченню іноземних мов та навіть вирішенню деяких соціальних питань, „оскільки на Закарпатті чимало людей не можуть працевлаштуватися і змушені виїжджати за кордон, аби заробити на життя та утримувати сім'ї".
Про особливості неформального навчання розповіла Сніжана Фурсова, представник Інституту позитивної психотерапії на Закарпатті. Неформальна освіта базується на андрагогіці (навчанні дорослих), спираючись на особистий досвід людини. Пані Сніжана розповіла, що при "Студії розвитку особистості", засновницею якої вона є, вже 4 рік діють мовні курси (словацька та чеська мови), і саме цей принцип став дотичним у співпраці з тестово-тренінговим центром.
До обговорення важливості співпраці з Українським тестово-тренінговим центром долучилися і представники Закарпатських вишів, зокрема Оксана Панько, Наталія Кенідра (Закарпатська філія Київського Славістичного університету) та Катерина Брензович (УжНУ).
Насамкінець Леся Товканець запросила всіх присутніх на конференцію, яка пройде ближче до осені і на якій детальніше презентуватиметься практика міжнародної мовної сертифікації TOEIC.
Для тих, кого інформація стосовно TOEIC зацікавила: http://uttec.biz/ Леся Товканець: 099 440 3370, e-mail: ltovkanets@uttec.biz.