54,4% ужгородців за те, щоб Україна увійшла до ЄС. Про це повідомила координатор проекту «Ужгородський єврофест 2011» Галина Бабунич.
Серед переваг вступу: «можливість безвізового пересування», «реформи, що змінять країну на краще», «європейські стандарти життя», «впевненість у завтрашньому дні», «соціальні гарантії», «доступ до європейських програм розвитку», «європейська освіта» і «там жити краще». Проти приєднання до ЄС -18,6% мешканців Ужгорода, їхні аргументи: «там не так вже й добре, чомусь словаки, угорці та румуни саме на наших ринках скуповуються», «високі ціни», «там ми нікому не потрібні», «й так непогано живемо», «ЄС сам скоро розвалиться, он, вже й безвізовий режим хочуть скасувати». Опитування у рамках проекту «Ужгородський єврофест 2011» проводили волонтери ГО Ліга розвитку міжнародних зв’язків «Потенціал».
«Як свідчать цифри, більшість учасників опитування мають родичів чи друзів, що проживають на території ЄС (79,8%), тобто з перших вуст можуть дізнатися про переваги та недоліки інтеграції для пересічних європейців, а також порівняти їхні реалії з українськими, – каже Галина Бабунич. – Можливо, саме тому 70% переконані, що пересічній людині краще живеться саме у країнах ЄС і свою думку аргументують високими показниками рівня життя й економічного розвитку, політичною стабільністю, досконалістю правової системи, системи соціального захисту, медичного обслуговування, вільним пересуванням, можливостями для якісного навчання, подальшого працевлаштування й гідної оплати праці.
При опитуванні ужгородців волонтери просили також оцінити свій рівень поінформованості про ЄС, історію його виникнення, інституції та функціонування. Всього 15% вважають, що достатньо знаються на євроінтеграційному процесі. Найбільше виявилося тих (62%), які визнали, що знають про ЄС не так вже й багато. Ще 18% чесно зізнались, що нічого не знають про історію й інституції Євросоюзу. 5% респондентів було важко дати відповідь на це питання.
Відповідаючи на питання «Чи знаєте Ви, скільки країн входить до Європейського Співтовариства?», 36% дали ствердну відповідь, однак, при цьому 51% назвали неправильне число країн-членів ЄС. Здебільшого озвучувались цифри 12, 20, 24. Правильну відповідь – 27 країн – вдалося почути лише від 49% з тих, котрі стверджували, що знають кількість країн-членів ЄС, і всього 18 % від загальної кількості респондентів.
Всього було опитано 487 осіб, різних вікових категорій і професій.
|