Італійський вчений провів експеримент, який може довести, що знаменита християнська святиня Туринська плащаниця насправді є середньовічною підробкою.
Професор органічної хімії з Університету Павії Луїджі Гарласкеллі заявив, що йому вдалося відтворити Туринську плащаницю - чотириметрове полотно, в яке, за переказами, Йосип з Аримафеї загорнув тіло Ісуса Христа після його смерті.
У 1898 році, коли плащаниця була виставлена на огляд, фотограф-аматор Секондо Піа зробив декілька знімків артефакту і несподівано виявив на негативах людське обличчя. Він дійшов висновку, що на плащаниці віддрукувалося обличчя і тіло Христа.
На думку окремих дослідників, на плащаниці залишилися також сліди тернового вінця і навіть відбитки монет часів Понтія Пілата.
Луїджі Гарласкеллі під час експерименту створив повнорозмірний дублікат плащаниці із зображенням, використовуючи технології і матеріали, доступні в середні віки.
Професор і його колеги поклали льняне полотно на добровольця і натерли тканину фарбником з незначним вмістом кислоти. Потім фарбник був штучно уподібнений до стародавнього шляхом нагрівання тканини в печі і подальшого прання.
В результаті фарба зникла з поверхні матеріалу, але залишила нечітке зображення людини - таке ж, як на оригінальній плащаниці. Гарласкеллі вважає, що середньовічні шахраї не старили фарбник штучно - за століття він вицвів сам.
Потім учені нанесли на тканину краплі крові, пропалили дірки і зробили підпалини. У результаті була досягнута стовідсоткова схожість з Туринською плащаницею.
Деякі віруючі переконані, що на плащаниці - справжні відбитки лиця і тіла Ісуса, тому її цінують як одну з найважливіших реліквій християнства. Католицька церква офіційно не визнає плащаницю справжньою, проте вважає її важливим нагадуванням про Страждання Христові. Православна церква не має офіційної позиції з питання її достовірності.
До речі, професор Луїджі Гарласкеллі отримав гроші на проведення експерименту від Італійської асоціації атеїстів і агностиків. Проте учений не без іронії заявив, що гроші не пахнуть, і джерело фінансування не могло вплинути на результати дослідження.
|