Під час проведення міжнародної виставки-ярмарку «Турєвроцентр-Закарпаття 2009» у готельно-туристичному комплексі «Інтурист-Закарпаття» відбулася міжнародна конференція «Туризм без кордонів, екологія і мандри».
Серед почесних гостей конференції були: генеральний консул Угорської республіки у м. Ужгород, генеральний консул Словацької республіки, заступник міністра культури і туризму України – Юрій Зубко та заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Гоблик.
Під час відкриття конференції заступник міністра культури і туризму Юрій Зубко зазначив: «Розвиток транскордонного співробітництва в галузі туризму між сусідніми країнами та регіонами є надзвичайно важливим й актуальним.
Мені дуже приємно констатувати те, що дана конференція по транскордонному співробітництву у контексті сталого розвитку Карпат, в контексті збереження екологічної рівноваги проводиться у Закарпатті традиційно і що з кожним роком програми, які направлені на транскордонну співпрацю в галузі туризму постійно зростають.
Враховуючи програмований метод, всі ми знаємо, що в Закарпатті діє одна з найкращих в Україні програм сталого розвитку туризму і курортів до 2010 року, яка з кожним роком дедалі вдосконалюється»
Також, Юрій Зубко підкреслив, що сьогодні, на державному рівні, ми маємо змогу спостерігати значне зростання уваги з боку усіх державних органів влади до питань розвитку туризму.
Не залишилося поза увагою і питання розвитку туристичної інфраструктури у контексті підготовки до Євро 2012. З цього приводу Юрій Зубко зазначив: ''Всі ми пам'ятаємо, що 2008 рік указом Президента України В. Ющенка був проголошений роком туризму і курортів, що привернуло увагу до необхідності його розвитку. Великим поштовхом для розвитку туризму і інтересу до України стало те, що Україна спільно з Польщею виборола право провести Чемпіонат Європи з футболу у 2012 році. Зараз ми всі спостерігаємо, як ефективно ведеться підготовка до Євро 2012, розвивається необхідна туристична інфраструктура, будуються нові готелі і, в принципі, ми сподіваємося, що та позитивна динаміка, яка спостерігається навіть в умовах економічної кризи в туристичному напрямку з проведенням Євро 2012 і після нього, явно активізувалася''
Окремо було наголошено і про діяльність міністерства культури і туризму, яке в минулому році затвердило стратегію розвитку туризму і курортів в Україні, а в 2009 році планується прийняття концепції державної цільової програми розвитку туризму і курортів у 2011 – 2015 роках, розроблена за допомогою європейських експертів і яка буде відповідати сучасним вимогам і економічним реаліям з європейськими підходами. «Сьогодні, міністерством культури і туризму України проводиться широка рекламна компанія «Відпочивайте в Україні», «Подорожуйте Україною», що в принципі дозволило в умовах економічної кризи наростити показники в галузі туризму. Багато тенденцій сьогодні доходять до того, що наразі змінюється і сама структура подорожей. Все більшої ролі починає набувати індивідуальний туризм, коли люди виїжджають в подорожі по Україні на власному транспорті» - підкреслив Юрій Петрович.
Також, окремо розглядалося питання розвитку туристичної галузі на Закарпатті. Начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА Ернест Нусер зауважив, що туристично-рекреаційна галузь закарпатської області відіграє дедалі вагомішу роль в соціально-економічному розвитку краю. За останні п’ять років туристично-рекреаційна галузь, як один із пріоритетних напрямків розвитку краю має позитивну динаміку. Загальна кількість туристів, які відвідують закарпатський край упродовж 2004-2008 років збільшилася на 74% (у 2004 році цей показник склав – 247,3 тис. осіб, а у 2008 цей показник збільшився до 431,5 тис. осіб). За перше півріччя 2009 року у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року кількість обслугованих туристів зросла на 2%. До того ж, обсяг наданих туристичних послуг за останні 5 років збільшився в 2,7 рази і становить за результатами 2008 року 249,3 млн. гривень. Отже, підсумовуючи міжнародну конференцію було зауважено, що без розвитку інфраструктури і, відповідно, додаткових послуг туристична галузь Закарпаття не матиме попиту на ринку послуг. Тому велика увага приділяється розвитку супутньої до туристично-рекреаційної галузі інфраструктури, а саме до пунктів перетину державного кордону, транспортному обслуговуванню, дорожньому сервісу, зв’язку та закладам харчування.
|