У неділю, 6 листопада, в Закарпатському обласному театрі ляльок "Бавка" покажуть мюзикл про легендарного силача Івана Фірцака (Кротона).
Прем'єру закарпатські лялькарі вирішили влаштувати незвично. Вистави, як завжди, розпочнуться об 11.00 та 13.00, але у проміжку між виставами, на площу перед театром вийдуть силові атлети Закарпаття, гідні продовжувачі справи Івана Сили. "Карпатські ведмеді" покажуть, на що вони здатні. Із дітьми буде спілкуватися і клоун "Цирку Івана Сили", який найспритніших нагороджуватиме справжніми медалями із шоколаду.
У холі театру всі бажаючі зможуть оглянути стенд, який розповідає про дивовижну долю Іван Фірцака (Кротона) і навіть придбати книжку про закарпатського силача із автографом автора.
А по закінченню вистави відбудеться обговорення першого закарпатського лялькового мюзиклу.
Відомий силовий атлет Іван Фірцак (Кротон), якого в народі прозивали Іваном Силою, давно став візитівкою Закарпаття. Нещодавно у його рідному селі Білки спорудили гранітний пам'ятник землякові, який виступав у 64 країнах світу, дивуючи всіх своєю дивовижною міццю і силою. До популярності цього закарпатського богатиря серед сучасних українських школярів долучився ужгородський письменник Олександр Гаврош, який написав повість "Неймовірні пригоди Івана Сили, найсильнішої людини світу", що побачила світ у 2007 році у львівському "Видавництві Старого Лева".
Неймовірна історія закарпатця, який, вийшовши з багатодітної бідняцької родини, здобув світову славу, захопила головного режисера Закарпатського обласного лялькового театру "Бавка" заслужену артистку України Наталію Орєшнікову. На замовлення театру Олександр Гаврош за мотивами повісті написав п'єсу "Цирк Івана Сили", яка цього року здобула перше місце на Всеукраїнському літературному конкурсі "Коронація слова" у номінації "П'єса для дітей".
А тепер її сценічне втілення вже мають змогу побачити і глядачі, бо обласний театр ляльок поставив не просто виставу, а справжній мюзикл: про веселе і сумне, про кохання і ненависть, про справжніх друзів і не менш справжніх ворогів, дивовижні кульбіти долі, а головне – про життя, яке нагадує цирк на дроті, і про цирк, сповнений життя.
У виставі задіяна вся акторська трупа театру. Музику до пісень написав Геннадій Донецький. Художником-постановником першого закарпатського лялькового мюзиклу є Тетяна Улинець.
Джерело: http://rionews.com.ua
|