Невдовзі після цього дівчина Олена передзвонила у кав’ярню, щоб остаточно підтвердити своє працевлаштування. По телефону дівчина говорила українською, при цьому зазначила, що українською мовою хоче розмовляти і на роботі.
У відповідь дівчина почула вимогу перейти на російську, якщо вона дійсно має намір працювати в цьому закладі. Зокрема, керівник закладу здивувалася, навіщо їй "ця мова".
Вона також повідомила, що власник кав’ярні, вірменин за національністю, звик спілкуватись російською, а отже, україномовну офіціантку не зрозуміє і "не витримає".
Дівчині, таким чином, поставили вимогу вимогу розмовляти на роботі російською, якою, за її словами, дівчина володіє "цілком добре". Олена відмовилась.
"Заради справедливості слід зауважити, що керівник не лаяла і не ображала мене", – зазначила дівчина.
Олена, українка за національністю, виросла в російськомовній родині на півдні Одещини. У дев’ятнадцятирічному віці, після подорожі до Прикарпаття, дівчина перейшла на українську мову спілкування.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося про випадок, коли представник Генпрокуратури відмовився говорити з Юлією Тимошенко, яка приходила на допит, українською.
Зазначимо, днями лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що російською розмовляють більше 50 відсотків людей в Україні.