Столиця України Київ названа найдешевшим мегаполісом світу для орендарів. Про це свідчать результати дворічного дослідження швейцарського банку UBS "Ціни і заробітки".
Середня ціна оренди в столиці України, за даними банку, складає 220 доларів на місяць. За даними UBS, це стільки ж, скільки платять іноземці за оренду квартири в Каїрі. Дешевше у світі знімати житло - тільки в перуанській столиці Ліма, де середня вартість складає 160 доларів на місяць. Найдорожчим мегаполісом світу для орендарів названо Нью-Йорк.
Для визначення вартості життя аналітики UBS вибрали такі критерії, як вартість житла, однієї робочої години та її купівельної спроможності, ціна жіночого і чоловічого ділового гардеробу, тривалість робочого тижня і відпусток, а також вартість обіду в ресторані і тягар податкового пресу.
Ділова столиця США очолила рейтинг найдорожчих міст світу головним чином через вартість оренди житла, яка в середньому складає в Нью-Йорку 3,1 тисячі доларів на місяць. Це майже вдвічі дорожче, ніж оренда в Лос-Анджелесі або Чикаго, Цюріху або Осло, і втричі дорожче, ніж, наприклад, у Копенгагені.
За даними банку, в трійку найдорожчих міст оренди житла у світі увійшли також Токіо - 3 тисячі 27 доларів - і Дубай з усередненою ставкою 2 тисячі 160 доларів.
Індійський Мумбаї з орендою житла 480 доларів на місяць, виявився найдешевшою діловою столицею світу завдяки вельми доступним цінам на одяг, низькій ставці податку на доходи у розмірі 10% і символічній вартості проїзду в громадському транспорті.
Так, якщо жіночий діловий костюм зі всіма належними аксесуарами в Токіо обійдеться в 1,3 тисячі доларів, то в Мумбаї вистачить і 170 доларів.
В той же час і праця тут цінується набагато дешевше, ніж у мегаполісах Європи або США - всього 1 долар 30 центів на годину. Це в 20 разів дешевше, ніж робоча година в Копенгагені, Цюриху або Женеві, які разом з Нью-Йорком і Токіо виявилися найдорожчими для життя містами світу.
|