Україна в рейтингу опинилася серед африканських і латиноамериканських країн, що розвиваються, по сусідству з Гамбією та Алжиром. Найзначніші погіршення в рейтингу України спостерігаються за трьома складовими - "макроекономічна стабільність" (падіння на 15 пунктів, 106-е місце), "рівень розвитку фінансового ринку" (падіння на 21 пункт, 106-е місце) і "оснащеність новими технологіями" (падіння на 15 пунктів, 80-е місце).
При цьому найнижчий рейтинг зафіксований за складовою "ефективність інституційного середовища" (120-е місце).
Україна поліпшила свої позиції лише по трьох складових конкурентоспроможності. Так, країна зайняла 49-е місце за ефективністю ринку праці, поліпшивши свою позицію на п'ять пунктів, 29-е місце за розміром ринку (зростання у рейтингу на два пункти) і 78-е місце за складової "інфраструктура" (поліпшення на один пункт ).
"Рейтинг України, як, втім, і цілого ряду країн з економікою, що розвивається, виявився нестійким до наслідків фінансової кризи. Окрім України, на десять і більше позицій опустилися такі держави, як Ботсвана, Гана, Латвія, Малі, Монголія, Росія, Сирія, Філіппіни і Хорватія ", - цитує експерта прес-служба фонду.
Зауважимо, за заявою віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка,у перші сто днів роботи уряду вдалося стабілізувати фінансову ситуацію в країні та вийти на зростання основних економічних показників.
tsn.ua