У лісах Кенії вдалося сфотографувати тварину, яка може виявитися представником досі не відомого науці виду гігантських слонових землерийок.
Ссавець потрапив в об'єктиви фото-пасток у лісах Боні-Додорі на північно-східному узбережжі Кенії. На думку вчених, які вивчили фотографії, це може бути новий вид гігантської слонової землерийки, також відомої як Macroscelidea. Наразі у світі налічується 17 видів слонової землерийки, всі вони є ендеміками африканського континенту. Незважаючи на невеликий розмір (700 грамів) генетично ці тварини ближчі до слонів, ніж до землерийок. І навіть схожі на своїх "великих братів" зовні – у цих звірів сіра мордочка, жовтий тулуб, чорна дупа, а головне - довгий ніс, на зразок хобота у слона.
Минулого року на гігантських слонових землерийок наткнулися в Танзанії.
"Ці тварини надзвичайно привабливі завдяки своїй моногамності, носам-хоботкам, якими вони добувають їжу, і особливо загадковим походженням", - зауважив американський зоолог Гален Ратбун.
"Як тільки нам вдасться отримати зразки ДНК, ми зможемо провести генетичний аналіз, щоб визначити, чи дійсно ми маємо справу з новим видом", - додав учений.
Щорічно проводяться десятки експедицій з метою задокументувати біологічне різноманіття видів. Останнє відкриття зайвий раз підтверджує необхідність таких експедицій, а також кампаній на захист лісів Кенії, яким загрожує стрімкий розвиток узбережжя Індійського океану.
|