Американські астрономи відкрили навколо Сатурна гігантське, раніше невідоме кільце.
Воно складається з пилу і льоду і практично не відображає видиме світло, тому досі про нього нічого не було відомо.
Об'єкт вдалося виявити за допомогою космічного телескопа "Спітцер", повідомила Лабораторія реактивного руху NASA.
Кільце розташоване по краю системи Сатурна, воно нахилений на 27 градусів по відношенню до основних кілець. Температура кільця становить -193 градуси. Виявити його вдалося в інфрачервоному спектрі.
Основна частина пилу і льоду розташована приблизно в 6 млн кілометрів від планети і тягнеться майже до 12 млн кілометрів. Кільце таке величезне, що вмістити його зміг би лише мільярд таких планет, як Земля, пояснюють вчені.
Раніше було відомо про сім основних кілець Сатурна, названих латинськими літерами від A до G, а також ще кілька кілець меншого розміру.
У межах нового кільця і в одному з ним напрямку обертається супутник Сатурна Феба. Інші кільця і більшість супутників рухаються у зворотний бік. Нинішнє відкриття може пояснити загадку іншого супутника Сатурна, Япета, у якого одна яскрава і один дуже темна сторона. На думку вчених, це викликано тим, що лід і пил з нового кільця стикаються з поверхнею Япета.
Космічний телескоп "Спітцер", призначений для спостереження космосу в інфрачервоному діапазоні, почав роботу в 2003 році. Він обертається по орбіті навколо Сонця, в 105 мільйонів кілометрів від Землі.
|