Міністерство національної безпеки США оголосило про початок програми з набору співробітників, які опікуватимуться безпекою високотехнологічних систем.
До американського кібервійська протягом подальших трьох років планують найняти тисячу експертів з безпеки. Як повідомив голова нового відомства Джанет Наполітано, усі наявні вакансії будуть зайняті розробниками програмного забезпечення, аналітиками та інженерами, що мають досвід розслідування кіберзламів і вистежування атак хакерів.
Цей спеціальний підрозділ забезпечуватиме безпеку державних комп'ютерних систем, вестиме боротьбу з хакерами і організованою кіберзлочинністю. Його діяльність фінансуватиметься за рахунок коштів, виділених конгресом США, але які саме суми планується вкласти в розвиток спецпідрозділу, невідомо.
Нагадаємо, про початок кампанії із забезпечення національної кібербезпеки раніше оголосив президент США Барак Обама. За його словами, в Америці постійно зростає "залежність від електронних та інших технологій, пов'язаних з поширенням інформації", і разом з цим – "загроза кібератак і вторгнень в особисте життя людей".
Боротьба з кіберзлочинністю є для чинної адміністрації США одним з пріоритетних завдань.
В рамках Міністерства національної безпеки США вже діє підрозділ, який займається виключно цією проблемою. Вже розроблена спеціальна програма, що отримала назву "Ейнштейн", покликана присікати спроби проникнення хакерів в урядові комп'ютерні мережі.
Діє також спеціальний центр з попередження і реагування на кібератаки. Федеральні відомства витрачають чималі кошти на боротьбу з хакерами. Попри це, злочинцям вже вдавалося "зламувати" закриті комп'ютерні системи Білого дому, Пентагону, держдепартаменту та інших відомств.
|