"У Мистецькому арсеналі унікальні заходи безпеки - постійне відео-спостереження та цілодобова охорона. Саме так охороняють 74 унікальні скульптури Едгара Дега, виконані за його восковими ескізами”, - каже журналіст Юлія Даценко.
"За життя ці скульптури не були зроблені в бронзі, вони стояли на великому підвіконні, а вже коли Дега помер, вони там танули від сонячних променів. І саме тому є така особливість - конячки такі з тонкою шиєю, балеринки такі з дивними ногами”, - розповідає директор Мистецького Арсеналу Наталя Заболотна.
Також у експозиції - роботи з бронзи, дерева та гіпсу понад 40 українських митців. Серед них роботи добре відомих і в Україні, і за її межами Олександра Сухоліта, Ігора Гречаника, Петра Антипа та інших. Чимало художників віддали перевагу фантастичним сюжетам, пояснюють це просто.
"Це бажання щастя, любові, щоб фантастика прийшла в наше життя, ну і хоча вона дуже присутня зараз, але хочеться такої світлої містики”, - каже скульптор Ігор Гречаник.
Добре підготувався до салону і завсідник мистецьких заходів - Олег Пінчук. Спеціально до відкриття скульптор підготував вітрину з ескізом нової химерної істоти, над якою зараз працює. А також - презентував ще "гарячого" "Носорога". Каже, вранці дополіровував останні його фрагменти, а в якості деталей використовував елементи власного одягу.
|Ці зірки я зняв зі свого кітеля, в якому я прийшов з армії. Відкрутив, бігом приклеїв, і воно якесь таке, передає оцей час, коли я був молодим, я відчув себе знову сержантом”, - зізнався скульптор Олег Пінчук.
Творчі експерименти та власний погляд на сучасне мистецтво презентували і митці-початківці.
"Мені цікаво було спробувати поєднати лампи і пластику для того, щоб це можна було використовувати або для інтер'єру, або як оформлення нічних вітрин”, - сказав скульптор Андрій Іллінський
Великий скульптурний салон буде відкритий для відвідувачів до 13 березня. Протягом усього часу на сайті Мистецького Арсеналу обіцяють не переривати пряму трансляцію заходу