Австралійські вчені з Нового Університету Південного Уельсу прийшли до висновку, що в майбутньому мегаполіси виявляться непридатними для життя. Як вважають дослідники, до кінця XXIII століття через кліматичні зміни вологість і температура в найбільших містах світу зростуть до таких позначок, що людям стане просто неможливо існувати в цих умовах.
Вчені встановили, що в таких великих містах як Делі, Сідней, Ріо-де-Жанейро, Москва буде так спекотно і волого, що дихати в такій атмосфері стане практично неможливо. Люди будуть змушені покинути непридатні для проживання міста.
Свої висновки фахівці університету робили, ґрунтуючись на інформації про швидкість кліматичних змін у світі і динаміці зростання середньорічних температур. За словами Стівена Шервуда, одного з учасників дослідження, він був уражений результатами розрахунків: до часу, коли в містах стане неможливо жити, залишається менше 300 років.
Вчені підкріплюють свої висновки конкретними прикладами: влітку 2003 року через аномальну спеку в Європі загинули десятки тисяч людей. В Італії число померлих склало понад чотири тисячі, у Франції, яка сильніше за всі європейські країни постраждала від спеки, - понад 13 тисяч. Нагадаємо, що липень-2010 синоптики визнали найспекотнішим за всю історію метеоспостережень.
Раніше група міжнародних вчених прийшла до висновку, що зміни клімату можуть серйозно перешкодити запиленню рослин і зволоженню полів, а це може поставити під загрозу продовольчу безпеку планети.
За матерiалами: РБК
|