Поверхня Марсу може містити викопні рештки організмів, що свідчать про те, що на Червоній планеті колись існувало життя. Дослідники порівняли гірські породи з тими, що були раніше знайдені в Австралії.
До такого висновку дійшла група американських учених з SETI (проект, присвячений пошукам позаземного розуму), яка використала інфрачервоний аналіз марсіанських каменів, зроблений космічним кораблем NASA Mars Reconnaissance Orbiter.
Відкриття було зроблено в марсіанській западині Nili Fossae (Русло Нілу). Дослідники порівняли гірські породи з Марса з тими, що були раніше знайдені в Австралії.
Мінерали з австралійського району Пілбара - одні з найбільш ранніх свідчень життя на Землі. Учені вияснили, що за складом корисних копалин, які містяться в них, ті, що знайдені на Марсі - "точна копія" австралійських.
Вони вважають, що ті ж "гідротермальні" процеси, які зберегли ці рештки життя на Землі, могли статися і на Марсі. Раніше в 2008 році вчені виявили на Марсі поклади карбонату. В цю речовину перетворюється більшість живих організмів після смерті.
Вчені раніше сподівалися отримати можливість краще вивчити породи каменів, що знаходяться на Марсі, так як Nili Fossae була включена до списку можливих місць висадки наукової лабораторії в 2011 році. Проте фахівці вважають це надто небезпечним і в червні цього року западину виключили зі списку.
tsn.ua
|