Україна не буде змінювати позицію щодо Косова у зв'язку з рішенням Міжнародного суду ООН, який визнав відділення краю від Сербії законним.
Колишній заступник міністра закордонних справ, а нині заступник гендиректора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий припускає, що рішення суду, навіть незважаючи на те що воно консультативне, призведе до того, що незалежність Косова визнає більше країн. Однак у їхньому списку України не буде, пише видання "Коммерсант-Україна". . "Позиція України формувалася виходячи з національних інтересів, одним з яких є цілісність держав на європейському континенті. Навколо надто багато сепаратистських проблем і гарячих точок, тому Україна, я думаю, вибрала правильну позицію - не визнавати Косово - і навряд чи її змінить", - заявив Чалий.
Крім того, ніхто з опитаних експертів не ризикнув стверджувати, що рішення Гаазького суду може стати каталізатором для активізації сепаратистських настроїв, зокрема в Криму.
"Осетія, Албанія, Придністров'я - це вже існуючі проблеми, а в Криму я поки що такої проблеми не спостерігаю", - підкреслив глава підкомітету Верховної ради з питань співробітництва з країнами СНД Олексій Логвиненко.
"Принципова відмінність Косова було в тому, що албанське населення заявляло про геноцид, і спільне проживання там було вже неможливе, - заявив лідер меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв. За його словами, в Криму нічого схожого на це немає.
"Таке право (вимагати незалежність - ред.) є у корінного народу, але корінний народ це питання не ставить і не збирається ставити", - додав Джемілєв.
Нагадаємо, 22 липня Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення з приводу відділення Косово від Сербії в 2008 році. Голова Хісасі Овада заявив, що суд прийшов до висновку, що міжнародне право не містить будь-якої відомої заборони на проголошення незалежності.
Це рішення є консультативним і не має обов'язкової сили. Тим не менше, очікується, що воно буде сприяти тому, що Косово визнають більше країн.
|