Дікусаров пояснив, що законодавство України про основи зовнішньої політики вказує на те, що українська держава позаблокова, таким чином, не може брати участь у будь-яких військових організаціях.
Щодо висловлювань окремих політиків, то, за словами Дікусарова, їх слід сприймати як особисту позицію цих громадян, а не позицію держави.
Із квітня на Україні працює представництво Автономної некомерційної організації "Інститут ОДКБ", керівником якого є міністр Анатолій Толстоухов. "Нам потрібен інформаційний центр, через який можна було б просувати переваги і перспективи, які Україна може винести з повноцінної участі в цьому проекті", — заявив народний депутат від Партії регіонів Валерій Коновалюк.
Додамо, що депутат України від Партії регіонів, екс-міністр оборони Олександр Кузьмук висловив упевненість, що Україні необхідно на політичному рівні зафіксувати задачі співробітництва України з ОДКБ. За його словами, Україна може співпрацювати з ОДКБ за серйозними стратегічними напрямами — у військово-технічній сфері, в підготовці військових кадрів та створенні спільних військових наукових центрів та вузів.
Зокрема, додав він, Україна могла б увійти до єдиної системи протиповітряної оборони організації.
У той же час у травні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що вважає неможливим вступ України до ОДКБ. Відзначимо також, що президент Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв запросив Україну до участі в ОДКБ під час свого візиту до Києва 17-18 травня.
tsn.ua