Дослідження було проведено для Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку в 29 країнах Західної та Східної Європи і Середньої Азії.
Згідно з його даними, лише 30% опитаних українців заявили, що вони задоволені життям. Цей показник в Україні знизився порівняно з 2006 роком на 8%, він є нижчим від середнього показника в країнах з перехідними економіками.
За чотири роки найбільше рівень задоволення життям знизився у представників українського середнього класу і молоді.
Водночас лише 25% опитаних українців висловили підтримку політичній системі, яка б об'єднувала демократію і економічні принципи вільного ринку.
Майже 20% опитаних в Україні взагалі заявили, що політична і економічна система не мають значення, і близько 15% висловилися на користь планової економіки та авторитарного стилю правління за певних обставин.
Українські респонденти також висловили припущення, що готові були б відмовитися від політичних свобод в обмін на економічне зростання.
Корупцію українці назвали однією з найбільших проблем, особливо ж непокоїть українців необхідність платити хабарі медикам.
Загалом, найвищий рівень задоволеності рівнем життя в Швеції і Німеччині.
На противагу тим українцям, які вважають демократію і свободу не такими важливими, більшість опитаних у цих країнах цінують вільну ринкову економіку і права людини набагато вище.
Найбільш задоволеними рівнем життя після країн Західної Європи виявилися жителі Таджикистану, який досі переживає наслідки багаторічної громадянської війни.
Загалом східноєвропейці в 2010 році більше відчували обмеження, але покладали надії на поліпшення життя в майбутньому.
З усіх країн найоптимістичніші надії на майбутнє висловили опитані в Узбекистані, де панує один з найжорстокіших режимів у Середній Азії.