У Європі констатують, що за останні роки Україна не зробила жодних серйозних кроків для зближення з ЄС. Новообраний президент України повинен забезпечити безперебійні поставки газу в Європу – це є обов’язковою умовою для інтеграції нашої країни в Європейський союз. Про це заявив президент Європарламенту Єжи Бузек, який планує незабаром відвідати Україну, щоб напередодні президентських виборів зустрітися з політичними лідерами. На запитання, що має зробити новий президент України у напрямку європейської інтеграції, президент Європарламенту сказав: "Дуже важливо, аби Євросоюз принаймні не відчував труднощів з поставками газу взимку. Це дуже серйозний сигнал про здатність домовлятися". "Я розумію, що це залежить не лише від української сторони. Але якби українці зробили все можливе, аби гарантувати стабільність поставок, це було би для нас чималою допомогою.
Тим більше, що Євросоюз хоче допомогти Україні з інвестиціями в газотранспортну систему", - додав він. "Друга дуже важлива річ: розвиток співпраці в рамках Euronest - мережі міжпарламентської співпраці в Європі. Так само важлива співпраця в межах Східного партнерства. Європейський союз приділяє особливу увагу своїм найближчим, стратегічним партнерам. Саме такі стратегічні відносини ми хочемо будувати з Україною", - наголосив Бузек. "Нещодавно я зустрічався з головою Верховної ради Литвином та президентом Ющенком. Ми розмовляли про те, як не замикати Європейський союз для східних сусідів. Але дуже багато залежить від майбутніх виборів в Україні: вони мають бути прозорими, справедливими і чесними", - сказав Бузек.
"Також важливо, аби українські лідери досягли порозуміння і єдності в найважливіших справах, особливо в тих, які стосуються зближення з Європейським союзом", - додав він. "Якщо говорити про Україну, то треба визнати: за останні 5 років тут не досягнуто суттєвого поступу. Кажу про це з великим розчаруванням і засмученням. Ми сподівалися на значно більший поступ у наближенні України до засад, на яких базується Європейський союз. Без цієї сумісності важко взагалі говорити про будь-яку тіснішу співпрацю", - заявив президент Європарламенту. Він також погодився, що прізвище наступного президента України вплине на зближення з ЄС: "Особистість президента завжди відіграє певну роль у таких справах. Але ще важливішою є позиція пересічних українців - громадянського суспільства, неурядових організацій. Українці мають ще більше відкритися на Захід".
Нагадаємо, нещодавно з'явилися чутки про те, що Євросоюз готовий прийняти до себе Україну в парі з Молдовою. Пізніше представники ЄС цю інформацію категорично заперечили. В той же час, саміт Україна-ЄС, який відбувся 4 грудня в Києві, не призвів до наслідків, на які очікувала українська сторона, зокрема, на підписання угоди про асоціацію з ЄС.
|