В Україні загострилися проблеми з дотриманням прав жінок і зберігається гендерна нерівність. Жінки працюють за тими ж умовами, що і чоловіки, а отримують на 30% менше. Такі дані оприлюднила ООН.
Міжнародні організації стурбовані тим, що в ході адміністративної реформи сфера забезпечення рівності жінок і чоловіків залишилася поза компетенцією уряду. Наразі ліквідовано відомство, що опікувалося жіночими проблемами. Міністерство сім'ї, молоді і спорту реформоване в Держслужбу молоді і спорту.
Новостворене відомство тепер не займатиметься проблемами сім'ї, гендерної політики, профілактикою домашнього насильства, протидії торгівлі людьми.
Українські жінки працюють нарівні з чоловіками, а заробляють значно менше, наголосила заступниця директора представництва Програми розвитку ООН в Україні Олена Панова.
За її словами, українські жінки не мають доступу до влади. Тільки 8% жінок представлено в українському парламенті, жодної жінки не має у складі Кабміну, є суттєвою різниця в заробітній платі жінок і чоловіків за працю рівної цінності. Попри це рівень вищої освіти жінок є однаковим з чоловіками.
Крім того, насильство в сім'ї та торгівля людьми в Україні мають гендерне забарвлення. Понад 90% жертв домашнього насильства і 80% жертв торгівлі людьми – це жінки.
"Дуже часто в Україні жінок змальовують стереотипно, що жінки тут є предметом естетичної насолоди, краси, задоволення, або як машини для виконання хатніх обов'язків. Це не припустимо. Це принижує", - сказала Олена Панова виступаючи на відкритті київського форуму "Суспільство рівних можливостей".
Натомість заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні Марія Юркова нагадала, що ЄС виділив Україні 14 мільйонів євро на підтримку гендерних програм, а натомість проблеми рівності між жінками та чоловіками в країні не поліпшуються.
|