Німецькі вчені розробили технологію, за допомогою якої надлишки енергії, вироблені сонячними або вітряними електростанціями і не потрібні в даний момент часу, можуть бути конвертовані в природний газ метан.
Проект, розроблений Центром сонячної енергії і водневих досліджень у федеральній землі Баден-Вюртемберг в Німеччині, у даний час знаходиться на стадії реалізації співпрацюючими компаніями Німеччини та Австрії. Запуск станції на основі даної технології потужністю в десятки мегават планується у 2012 році.
"Демонстраційна система, побудована нами в Штутгарті, використовує надлишки енергії, що генеруються за допомогою сонячних панелей і вітрогенераторів, для електролітичного розкладання води на кисень і водень. Надалі хімічна реакція між вуглекислим газом і воднем призводить до отримання метану, який можна використовувати в потрібний час для отримання енергії", - сказав один з розробників Міхаель Спект.
Перспектива запасати електроенергію в чистому вигляді за допомогою конденсаторів і акумуляторних батарей вимагає створення додаткової інфраструктури, тоді як для зберігання енергії у формі метану в Німеччині і багатьох інших країнах вже існує розподілена система газових сховищ великої місткості.
При цьому, ефективність такого перетворення, за оцінками науковців, складає більше 60%. "На нашу думку, це значно краще, ніж повна втрата електроенергії, яку не можна використовувати тут і зараз", - додав Спект.
|