На старому цвинтарі по вул. Перемоги в обласному центрі уже поставили фундамент для неї
Як інформує головний спеціаліст прес–служби Ужгородської міськради Олександр Пуглик, рішенням виконкому надано дозвіл Мукачівській греко-католицькій єпархії на встановлення церкви, каплиці та облаштування парку.
Преосвященний Владика Мілан повідомив, що збираються встановити тут копію дерев’яної церкви св. арх. Михайла 1813 року із села Нересниця Тячівського району. «Колись на цьому кладовищі вже була церква. Ви бачите, що воно перетворили на смітник. Ми розчистили. Плануємо зробити, як у Європі, де старі кладовища стають своєрідними парками пам’яті. Там прогулюються люди»,- каже владика. А от дерев’яну каплицю планували перенести із села Гребля Іршавського району, однак люди передумали віддавати.
Нині копію унікальної Нересницької церкви відтворюють у рахівському селі Луги майстри із села Видричка. Отець Володимир Проданець, який курує процес, у телефонній розмові розповів, що 90% робіт виконано. Залишилися завершити дрібні деталі. Копія церкви буде заввишки 18м (крім штиля) і завширшки 7 м. Її транспортуватимуть до Ужгорода у розібраному вигляді, а вже на місці пронумеровані деталі зберуть.
Кладовище в обласному центрі стане єдиним місцем, де можна буде побачити унікальну церкву. Оскільки у самій Нересниці будівлю не вберегли. Як розповів дослідник Михайло Сирохман, у 2003 році вона згоріла. До трагедії будівля була єдиною збереженою дерев»яною церквою в долині Тересви – великої притоки Тиси і була чудовим зразком дерев»яної готики Потисся. Колись такі церкви із високими шпилями стояли в кожному селі над Тисою та її притоками, каже мистецтвознавець. В Ужгороді Нересницька церква оселиться уже найближчим часом.
Оксана Штефаньо, для «Часу Закарпаття»