"Ми провели аналіз і з'ясували, що ця стіна неодмінно розвалиться. Чому? Бо за нею 2,5 тис. кубометрів "червоного шламу", які тиснуть на неї, а зовні - тільки повітря. І це дуже крихка рівновага", - заявив глава Комітету з охорони навколишнього середовища Угорщини Золтан Іллеш.
Зараз спеціальні служби і добровольці зводять нову дамбу, щоб мінімізувати можливі наслідки прориву відходів виробництва.
Тим часом, ЄС направив до Угорщини експертну групу по боротьбі з техногенними катастрофами. В їх завдання входить оцінити наслідки отруєння червоним шламом грунтів, водойм і грунтових вод на території у майже 40 квадратних кілометрів. Вони також повинні запропонувати набір оптимальних заходів щодо ліквідації хімічного зараження, на підставі якого будуть вживатися подальші зусилля Євросоюзу по боротьбі з катастрофою.
9 жовтня влада Угорщини повністю евакуювала жителів міста Колонтар у зв'язку із загрозою нового витоку токсичних відходів. Кількість жертв розливу токсичних відходів в Угорщині зросла до семи осіб.
При цьому понад 150 осіб отримали хімічні опіки різного ступеня тяжкості.
Нагадаємо, на заводі з виробництва глинозему вибухнуло сховище, отруйні відходи затопили ряд населених пунктів. Їдка речовина, що називається "червоний шлам", буквально змило кілька сіл в 160 км від столиці країни Будапешта.
За інформацією місцевої влади, прибирання отруйних відходів займе не менше року - необхідно прибрати, щонайменше, 2 см грунту.
tsn.ua