Українці проміняли берег моря на дике село. Зелений туризм нині процвітає. Сільських хат, що приймають туристів налічується вже більше двох тисяч.
І з кожним роком охочих відпочити на лоні природи більшає. Відпочивальники приїздять навіть із-за кордону. Аби покуштувати національних страв, покопати городи та покататися на конях. Господарі вмить виконують будь-яку забаганку туристів.
Хазяїни зелених садиб приваблюють туристів всіма можливими способами. Дозволяють спати на сіні, доїти корів і навіть варять національні страви в казанах.
Пан Олександр аж із Закарпаття віз всі інгредієнти для своєї фірмової страви – боргач. В перекладі означає суп із котла. Секрети приготування їжі береже, як зіницю ока. І зізнається - старовинні страви лише на початок, потім дивуватиме туристів.
Олександр Казбіров, голова громадської організації розвитку зеленого туризму для інвалідів: "Настрій, гумор, файне вино – називається, для жінок "швидкодай”, а для чоловіків самогон "твердостій” - це народна мудрість і ми гарантуємо для молодожонів, що брачна ніч на сіновалі - діти получаються дуже файні, геніальні”.
Дід Микола приїхав до столиці рекламувати самого себе. До зеленої садиби туристів заманює незвичайною грою. На пляшках.
Микола Пудла, власник зеленої садиби: "В мене хата здорова, я всіх можу прийняти. Єсть у нас і хатки, доміки, і річка, і пляжі є”.
Запальний танець і циганки, як справжні. Так презентує себе Дніпропетровщина. Визнають - високими горами чи глибокими озерами похвалитися не можуть, але вражатимуть майстерністю.
Валентина Грона-Сергієнко, народна майстриня: "Приїхати і отримати майстер-клас з вишивки, глини і ляльки шиють, колосоплетіння. Дуже багато у нас ремесел розвинено”.
Микола - власник 2 садиб. Туристи до нього в гості їздять справно. Бо дешево. За добу відпочинку в старовинній українській хатинці господар бере всього 50 гривень. Даси ще 35, і матимеш ще й обід - екологічно чистий.
Микола Тягнирядно, хазяїн садиби "Стара хата”: "Все вирощуємо зі свого городу, всі овочі, живність, сарай маємо, ті люди, які бажають якесь курча приготувати, будь ласка, а ми вже можемо приготувати. В ставку своя риба, можуть безплатно зловить, зварить або в печі приготувати, за той рахунок, у нас такі ціни”.
Доба в екологічно-чистому турі може обійтися у 200-300 доларів. За останні кілька років відпочинок у селі став модним. Бо все більше українців тікає від міської метушні.
Сергій Сьомкін, заступник голови державної служби туризму і курортів: "Це забуте, старе. Не тільки українські громадяни користуються послугами, які тікають з урбанізованих міст у наше рідне село, ближче до землі. Але й іноземні туристи. Сільським зеленим продуктом”.
За кількістю зелених садиб наразі лідирує західна Україна. Утім, решта областей вже дихають у потилицю. Цьогоріч планують відкрити чимало нових міні-готелів у селах Дніпропетровщини та Полтавщини.
|