Абсолютно щасливими почуваються 17% українців, при цьому 68% вважають себе відносно щасливими. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи Рейтинг.
Разом з тим, кожен п'ятий опитаний вважає себе нещасним. Ще 13% не змогли визначитися.
У порівнянні з аналогічним дослідженням, проведеним рік тому, кількість людей, які вважають себе в більшій або меншій мірі щасливими, незначно зменшилася з 70 до 68%. Однак кількість тих, які вважають себе однозначно щасливими зменшилася - з 27 до 17%.
Як і рік тому, найбільш щасливими почуваються жителі півночі і заходу країни, найменш щасливими - жителі Донбасу.
За рік настрої жителів півночі (78%), центру (65%) і півдня (66%) майже не змінилися. Однак цей показник зменшився більш за все на заході - з 85 до 72% (при цьому кількість тих, які вважають себе однозначно щасливими зменшилася вдвічі - з 39 до 19%, на сході - з 73 до 64%, Донбасі - з 58% до 52 %.
Як і рік тому, дослідження підтвердило тезу, що з роками відчуття щастя у людей поступово зникає. Так, найщасливішою почувається молодь у віці 18-29 років (70%), найменш щасливими - люди похилого віку (53%). Майже третина опитаних у віці понад 60 років почувають себе нещасними. Згідно з опитуванням, неодружені люди почуваються щасливішими, ніж одружені Згідно з опитуванням, неодружені люди почуваються щасливішими, ніж одружені. Разом з тим одружені набагато більше щасливі, ніж розлучені й самотні.
Люди з високим рівнем освіти більш щасливі: серед респондентів з вищою освітою щасливими почуваються 74%, із середньою загальною - лише 51%.
Теза "не в грошах щастя" не була підтверджена дослідженням, згідно з яким чим вище доходи людей, тим щасливішими вони себе почувають.
Так, серед респондентів, сукупний дохід яких перевищує 3 тис грн. на родину, почувають себе щасливими 79%, нещасливими - лише 10%. Серед тих респондентів, сімейні доходи яких становлять менше 1 тис грн., щасливих лише 49%, а нещасливих - 37%.
Дослідження не обійшло "улюбленої" теми жінок і показало, як впливає вага людини на відчуття ним щастя. Жінки в цьому плані категоричні - чим нижче їхня вага, тим вони щасливіші. Наприклад, серед жінок вагою до 60 кг. кількість щасливих становить 74%, а серед жінок вагою 90 кг і більше - лише 55%. Серед чоловіків вагою до 60 кг кількість щасливих становить лише 57%, а серед чоловіків вагою 90 кг і більше - 70%. У чоловіків реакція на вагу дещо інша: худі респонденти-чоловіки (до 60 кг) почувають себе менш щасливими, а чоловіки з великою вагою більш щасливі. Для порівняння серед чоловіків вагою до 60 кг кількість щасливих становить лише 57%, а серед чоловіків вагою 90 кг і більше - 70%.
Опитування проведене в жовтні поточного року серед 2 тис. респондентів. Для значень, близьких до 50%, похибка вибірки становить не більше 3%, для значень, близьких до 30%, - не більше 2,6%, для значень, близьких до 10%, - не більше 1,8%.
Нагадаємо, згідно з опитуванням групи Рейтинг, 76% українців вважають себе патріотами.
|