У десятці найбільш відвудваних на Новий рік міст України – історичні Полтава та Ужгород. Дніпропетровська ялинка і фонтан розраховані на шанувальників хай-теку. Київ - лише на шостому місці, адже усі новорічні дивування – це концерти, салют та світлини на згадку у центрі столиці.
До першої п'ятіркі новорічних маршрутів потрапили Севастополь-Сімферополь. Південь займає п'яту позицію. Тут не так спекотно як в Єгипті, але південь виграє за рахунок контрасту і тому туристів побільшало на 15%.
Ялта щедра на злачні місця, запрошених зірок, і грандіозні феєрверки.
Четверте місце посіла Хмельницька область. У Кам'янець-Подільську у новорічну ніч розважають у середньовічному замку. Чекають на сотні гостей.
Екскурсоводи у костюмах 16 століття відтворюють дух давнього граду, з сюжетом, багаттями та рицарськими змаганнями Туристів розважають лук, коні і привиди. З глибокого колодязу витягнуть відро з шампанським. Гульнути з алкоголем та наїдками дозволяють у будь-якій темниці замку.
Третє місце зайняла Одеса. Навіть відсутність снігу не відлякує туристів. Якщо не буде справжнього, то зроблять штучний. Ялинку обіцяють від художників-авангардистів. Місто гулятиме з розіграшами і одеською кухнею просто неба. На новий рік сюди їдуть з усього світу. Друге місце – Чернівці. Все ж таки - левова частина подорожуючих співвітчизників мріє про новий рік поближче до гір і лісу. За цим їдуть у закарпатське Міжгір'я. Разом з ним друге місце ділить Берегово - туди їдуть, щоб потрапити в угорщину, не перетинаючи кордону. Більшість закарпатців орієнтується на центрально-європейський час і спочатку зустрічають український новий рік, а потім закарпатський. Відень , Прага та Париж одночасно - ось причина популярності Чернівців. Маленьке гостинне містечко і європейські пейзажі дуже приємно лягають на провінційні ціни.
Лідером серед українських міст за кількістю бажаючих потрапити на Новий рік став Львів. Абсолютний фаворит туристичних вподобань. У різдвяні та новорічні дні вулиці Львова заповнюють туристи і з України, і з Європи. Разом з традиційними святами у ці тижні містом править гігантський дідух. Січневий календар взагалі переповнений - фестиваль Велика коляда, парад звіздарів, фестиваль Пампуха, фестиваль льодових скульптур. Львів бере колоритом та гостинністю. До новорічного напливу у місті готувались ще восени - встановили англомовні вказівники вулиць та мапи .
Втім є одне але. На свят вечір майже все зачиниться Різдво - єдиний день ,коли гість міста відчуває себе чужаком.
|