В Ужгороді відслужили Святкову Божественну Літургію на честь свята Введення в храм Пресвятої Богородиці та помолились за українських захисників Вітчизни
4 грудня в Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі прийшло деклька сотень вірників. Адже, цього дня відзначають світлий та чистий християнський празник – Введення в храм Пречистої Діви Марії. Святкову Божественну Літургію з мированням на честь великого свята в храмі відслужили настоятель Собору о. Іван Тидір, сотрудник Собору о. Павло Сабов та диякон Назарій Винницький.
Празник Введення закликає багатьох з нас задуматись над своїм життям, безгрішністю, до якої нас кличе Господь. Прекрасним прикладом цьому є життя Діви Марії. Більше двох тисяч років тому, коли малій Марії було 3 роки, батьки майбутньої Матері Спасителя Ісуса Христа привели її до храму та віддали в руки первосвященика Захарії. Із апокрифічних книг та Протоєвангелія Якова і Псевдоєвангелія Матея "Про Різдво Пречистої Діви Марії" довідуємося, що батьки Діви Марії святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що, як у них з'явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалима. Господь Бог вислухав їхні молитви і дав їм донечку. Богопослужні Йоаким і Анна виконали свою обіцянку. У храмі Пресвята Богородиця перебувала багато років – доти, доки, як доросла дівиця, не була заручена зі святим Йосифом.
Служителі Святої Церкви зазначають, що Введення в храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти великих празників. Він має один день перед- і чотири дні попразденства. Про нього є згадки з V ст., але треба було аж кількасот літ, доки він став загальнопоширеним на усьому Сході. З проповідей на цей день царгородських патріярхів Германа (715-730) і Тарасія (784-806) відомо, що празник Введення був встановлений у VIII ст. У Синайському Євангелії з VIII ст., яке подарував до синайського монастиря цісар Теодосій III (715-717), серед дванадцяти празників згадано і празник Введення. Цей празник є і в грецьких місяцесловах з IX століття. І з цього століття його знають і святкують усі. Синайський канонар з ІХ-Х ст. фіксує празник Введення під назвою: "Пресвятої Богородиці, яку привели в храм Божий, коли вона мала три роки".
На Захід празник Введення прийшов досить пізно — аж при кінці XIV століття, а в середині XV ст. поширився по всій Європі. І Захід святкує празник Введення того самого дня, що й Східна Церква — 21 листопада (за старим стилем), тобто – 4 грудня.
Оскільки 6 грудня в Україні відзначатимуть 20-річчя Збройних Сил України, священники Кафедрального Собору разом із вірниками помолились за українських воїнів та їхніх батьків, які виховали відданих та сміливих захисників Вітчизни.
Тетяна Горянка, Вікторія Попович
Джерело: http://zakarpattya.net.ua