Практично щодня 30-40 суб'єктів підприємництва звертаються із заявами про або призупинення, або закриття підприємницької діяльності. Про це повідомила Марія Бадида, начальник ДПІ м.Ужгород, на конференції «Взаємодія бізнесу і влади. Новий Податковий кодекс», організованої Центром підтримки та розвитку підприємництва.
За словами начальника ДПІ м.Ужгород Марії Бадиди, оскільки у місті немає великих підприємств, кожне таке закриття сприймається дуже боляче.
«Адже бюджет Ужгорода більш ніж на 50% формується за рахунок суб’єктів підприємницької діяльності, задіяних у сфері малого та середнього бізнесу», – каже Марія Бадида. Зокрема, станом на 1 січня минулого року із 48 тисяч працездатного населення 16 тисяч осіб були зареєстровані як фізичні особи-підприємці. Утім, як зазначає головний податківець Ужгорода, пропоновані зміни до Податкового кодексу, які стосуються підприємців на єдиному податку чи спрощеній системі оподаткування, мають стабілізувати ситуацію.
Серед норм нового Податкового кодексу, які не сприяють розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема заборона внесення до валових витрат підприємств коштів, сплачених за послуги підприємцям, що перебувають на спрощеній системі оподаткування.
Чимало перехідних положень також не узгоджені на практиці. "Голос КАРПАТ"