Нещодавно виконавчий директор Глобального фонду боротьби зі СНІДом Мішель Казачкін заявив, що Україна вийшла на друге місце в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції та на п’яте місце у світі. Хоч Закарпатська область й посідає останню позицію за темпами поширення хвороби в Україні, радіти все ще зарано.
Особливістю нашої області завжди було і залишається те, що основним способом передачі інфекції є статевий шлях. «На території України найбільше випадків захворювання реєструвалося серед ін’єкційних наркоманів. Тільки у 2007 році картина почала мінятися на користь статевого шляху передачі. Втім, відсоток зараження через багаторазове використання шприців наркозалежними по країні все ще високий. В нашому краї найбільш уразливими групами до ВІЛ є сексуально активне населення репродуктивного віку» - розповів сайту KarpatNews.in.ua головний лікар Закарпатського центру профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу Іван Миронюк.
Лікар також зауважив, що нині тривають дослідження, на підставі яких буде визначено трудових мігрантів, як потенційно уразливу групу населення.
«ВІЛ/СНІД – це як правило міська хвороба. В селах існує набагато менше способів зараження. Однак, трудова міграція може вплинути на картину, тож ми розробляємо спеціальну програму для роботи з мігрантами. На жаль, ми все ще не можемо нині констатувати факт зупинки розповсюдження епідемії». Статистика свідчить, що у період переважання розповсюдження ВІЛ/СНІДУ ін’єкційним шляхом, який припав на 1995-2005 роки, переважали випадки зараження серед чоловічого населення. З 2007 року, коли тенденція поширення хвороби змінилася, СНІД набув жіночого обличчя. Іван Миронюк наголосив, що єдина протидія епідемії – це уважне ставлення до себе та обстеження для визначення свого ВІЛ-статусу.
Джерело: http://karpatnews.in.ua