«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 14:27:49

Головна » 2011 » Лютий » 26 » Валентина Семенюк-Самсоненко: «Призначення жінки – об’єднувати, а не шукати ворогів»



Валентина Семенюк-Самсоненко: «Призначення жінки – об’єднувати, а не шукати ворогів»
14:11:52
 
Життєва мудрість цього політика не перестає дивувати. Ані спокуси на високих посадах, ані затяжні протистояння у владі не позначилися на здатності Валентини Семенюк-Самсоненко прислухатися до думки іншої людини і чутливо сприймати її проблеми. Голова Союзу жінок України «За майбутнє дітей» може вже наприкінці березня обійняти ще одну посаду – її висунуто кандидатом на Голову Федерації профспілок України. Газета "НЕДІЛЯ” розпитала пані Валентину – про роботу і про життя водночас. Валентина Петрівна ці поняття не розділяє.
 
- Валентино Петрівно, на своїй попередній державній посаді на чолі Фонду державного майна, Ви запам’яталися насамперед тим, що чинили сильний опір будь-яким продажам об’єктів державної власності. Навіть незважаючи на затверджену програму приватизації, Ви робили все, щоб майно залишалося державним. Чи не шкодуєте про таку Вашу позицію зараз?
- Не шкодую. Можливо, я часом діяла не як державний чиновник, який повинен беззаперечно виконувати поставлені перед ним завдання, а більше як українська жінка, яка дбає, щоб в її господарстві все було на обліку, все було доглянуте і приносило користь.
Іще у 2002 році, коли я очолила парламентську комісію з приватизації, я почала бити в набат, що приватизація в Україні проходить хаотично. Уявіть собі, що до 2005 року ніхто не знав, якими об’єктами та активами володіє держава та громадські організації. Не було жодного реєстру!
 
- …майно профспілок також вперше порахували тільки завдяки Вашому приходу в Фонд держмайна…
- Так, якими об’єктами володіли громадські об’єднання та асоціації – також ніхто не знав. За наполяганням нашої комісії у 2003 році парламент ухвалив рішення про інвентаризацію об’єктів державної власності. Але ви б знали, який чинився опір! Тільки у 2005 році, коли я прийшла працювати в Фонд, ми розробили методику, створили реєстр об’єктів і, до речі, змусили профспілки порахувати своє майно.
Шкодую тільки, що не встигла зробити оцінку інтелектуальної власності, якою володіє держава. А після мене цим уже ніхто не займався.
 
- Інтелектуальну власність теж «прихватизували»?
- Ще й як. Чи отримує зараз держава відрахування від використання таких назв продуктів, як цукерки «Червоний мак»або «Советское шампанское»? На цьому вже наживаються приватні особи. Я вже не кажу про інтелектуальну власність у військово-промисловому комплексі, яка часто задарма віддавалася із недобудованими об’єктами.
 
- Знаєте, виникає тоді питання, наскільки є ефективним власником держава чи та сама профспілка, якщо вона навіть не цікавиться, яке майно в неї є.
- І держава, і профспілка можуть бути дуже ефективним власником. Просто у нас приватизація проходила під гаслом – «Продаємо прибуткові об’єкти, а збиткові залишаємо державі». Водночас можу сказати про досвід Німеччини, оскільки я добре з ним знайома. Після війни їхнього міністра власності просто зненавиділи і навіть розстріляли. Тому що він мав дуже принципову позицію: нерентабельні об’єкти продавав за одну марку, але водночас виписував величезні соціальні зобов’язання для нового власника – відновити виробництво, створити робочі місця, підвищити зарплати.
 
Цей досвід я використала в Фонді, коли контролювала виконання зобов‘язань інвесторами «Криворіжсталі». Наприклад, у 2006 році Міттал не хотів збільшувати зарплати працівникам. Ми разом з профспілкою відстояли працівників. У 2007 році власники не захотіли виплачувати 13-ту зарплату. Але ми змусили їх, причому вони виплатили також і дивіденди державі та штрафні санкції у розмірі 400 мільйонів гривень.
У 2008 році мені надійшов лист від Тимошенко з вимогою зменшити умови конкурсу і соціальні зобов’язання власників «Криворіжсталі» у зв’язку з економічною кризою. Я відмовилася. Це й стало причиною мого незаконного звільнення з посади. Коли у 2010 році я дізналася, що після мене таки переписали умови конкурсу, і на підприємстві загинули люди, я звернулася до всіх профспілкових організацій із закликом подавати до суду, щоб відстояти права працівників. І цей суд ми виграли.
 
- Ще раз переконуюся, що Ви людина небайдужа…
- Мені часом кажуть – ну ти ж вже не обіймаєш цієї посади, ти вже не депутат, чому ти не заспокоїшся і не поживеш для себе? А я на своєму прикладі побачила, що в суді можна відстояти інтереси людини праці.
 
- Як Ви поставилися до того, що Вас висунуто кандидатом на Голову Федерації профспілок України?
- Я вважаю, що зараз ми повинні об’єднуватися, в тому числі, навколо профспілкового руху. Сильна первинна організація – сильна федерація – сильна країна. Політики нас роз’єднують, а нам потрібно подумати про права людей і як їх захищати, та й самим людям треба навчитись захищати себе. Не шукати ворогів, а діяти спільно. І головне – не треба бути байдужим. Як голова Союзу жінок України «За майбутнє дітей» я об’єднала навколо своєї ще 21 громадську організацію. Ми зробили свою експертизу Житлового і Трудового кодексів, направили свої пропозиції, і до нас прислухалися, для подальшого опрацювання документи відкликані з парламенту.
 
- Які зміни Ви хотіли б принести у профспілковий рух?
- Потрібно розширювати поле діяльності профспілок. Коли я очолила Фонд держмайна, я мало не першим розпорядженням ввела профспілки до складу комісій з оцінки та приватизації об’єктів. Зараз при місцевих органах влади створюються громадські колегії. Чому б профспілкам там не брати участь? Адже вони мають неабиякі права у місцевому самоврядуванні. Хто, як не профспілки, подбає про збереження соціальної інфраструктури?
- Ви за характером «командний гравець»?
- Я, скажімо так, людина колективна. Я маю велику родину, у нас рахуються з думкою кожного. І ще я винесла зі своєї родини те, наскільки важлива є роль жінки і матері. Зараз, у період ненависті в суспільстві, наша жіноча миролюбність може врятувати ситуацію. Ми об’єднуємо – причому не навколо майнових питань, а навколо ідей. Я багато їжджу по Україні, розмовляю з людьми. Вони всі чекають, що хтось прийде і захистить їх. І разом з тим, вони готові об’єднуватися навколо конкретних справ.
Я вам розкажу одну історію – свого часу я ініціювала газифікацію свого рідного села на Житомирщині. То була ціла епопея – ми возили картоплю на завод, міняли її на труби, кожен мешканець мав за графіком вичистити свою траншею. Можу вам сказати, що люди, які працювали спільно, досі з великою повагою ставляться до результатів своєї праці. І тепер, коли рівень води у колодязях на нашій вулиці впав, вони вирішили прокласти і водогін. І роблять це так само дружно і відповідально. Люди вміють домовлятися. Треба тільки вірити в них.
 
- І не боїтеся конфліктів?
- Ні. Колись, ще в дитинстві, я дуже переживала через свої принципи. Мене ледь з комсомолу не виключили, бо я своїй бабусі допомагала нести кошик у церкву на Великдень. Є в моєму селі «наша церква» – там вінчалися мої батьки, мої доньки. Мій дід не дав свого часу зруйнувати цей старовинний храм, за що й поплатився. І я завжди пам’ятала про цю історію. Два роки тому ми з чоловіком оновили цю церкву та дзвіницю, і часто там буваємо. Мені здається, що в людині має бути якийсь стрижень. Не треба піддаватися чужому натиску і діяти у розріз зі своїми принципами.
 
Михайло НОСА, газета "НЕДІЛЯ”
 
Категорія: Політика | Переглядів: 438 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
МВС розглядає кілька версій убивства заступника директора Інституту світової економіки
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
Лікаря, який вивіз людей помирати на кладовищі, змусять їсти силою
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...