Випромінювання чорних дірок, передбачене знаменитим британським фізиком Стівеном Хокінгом в 1974 році, але до цих пір не знайдене в природі, було вперше отримано в лабораторії групою італійських вчених.
Всесвіт, згідно з існуючим уявленням, заповнений парами частинок і античастинок, що постійно народжуються. Незабаром після народження вони анігілюють один з одним, і рівновага не порушується. Проте поруч з чорними дірами ситуація може змінюватися.
Чорні діри, що виникають в результаті гравітаційного колапсу масивних зірок, мають настільки сильне тяжіння, що його не можна подолати, не перевищивши швидкість світла. Ніякі об'єкти або випромінювання не можуть вирватися з-за кордону впливу чорної діри, який отримав назву "горизонт подій"
. Франко Бельджорно з університету Мілана і його колеги заявили, що вони змогли отримати випромінювання Хокінга, обстрілюючи потужними імпульсами інфрачервоного лазерного випромінювання зразки так званого метаматеріалу, в товщі якого показник заломлення світла змінюється.
"Підібравши відповідні параметри, можна змусити світлові хвилі зупинитися на місці", - зазначили вчені. Таким чином, в експерименті створюється штучний "горизонт подій", який світло не може подолати.
tsn.ua
|