«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 14.05.2024, 22:29:49

Головна » 2010 » Липень » 22 » Вчені з'ясували, чому люди з депресією бачать світ в сірих тонах



Вчені з'ясували, чому люди з депресією бачать світ в сірих тонах
12:53:11
Німецькі вчені першими з'ясували, що через депресію у людей порушується чутливість нейронів сітківки очей до контрастних відтінків, через що вони можуть бачити навколишній світ у сірих тонах.

Вчені з Німеччини вже відзначали, що здатність людей сприймати контрастність чорно-білих зображень знижується в стані депресії, але раніше вони використовували для кількісної оцінки цього ефекту суб'єктивні враження пацієнтів, що робило результати аналізу ненадійними.

Група вчених під керівництвом доктора Людгер Тебарца-Ван-Елста з Фрайбурзького університету в Німеччині, для вимірювання спроможності людей сприймати контрастність кольору застосували так звану електроретинограму. Це звичайна електрокардіографія, яка виконується щодо сітківки ока. Електретінограмма показує електричний відгук нервових клітин сітківки у відповідь на візуальні стимули.

В експерименті брали участь дві групи добровольців, по 40 чоловік кожна. В одній були ті, хто страждав від сильної депресії, а друга складалася зі здорових людей. Всім добровольцям пропонувалося дивитися на чорно-білі зображення, що нагадують малюнок шахової дошки. Чорні та білі області цих зображень змінювали свій колір на протилежний 12 разів на секунду, що, згідно із задумом дослідників, повинно було викликати відповідні відгуки нейронів сітківки.

"Цей відгук нервових клітин на зміни зображення відбувається задовго до того, як людина встигає усвідомити, що саме вона бачить, а тому його вимір є об'єктивним параметром чутливості до контрастності видимого зображення, що не залежать від стану свідомості людини", - прокоментував роботу вчений.

Як виявилося, люди в стані депресії мають помітно знижений відгук на зміну кольору зображень з чорного на білий і назад в порівнянні зі здоровими людьми. На думку вчених, через це фарби навколишнього світу можуть здаватися їм більш бляклими, ніж зазвичай.

Одна з гіпотез вчених щодо причин зниженого відгуку нейронів на контрастність зображень полягає в тому, що в стані депресії у людей спостерігається знижений рівень гормону дофаміну, необхідного для нормального функціонування так званих амакрінових клітин, які з'єднують між собою нейрони сітківки.

"Ми здатні на основі виміряних нами параметрів відокремити здорову людину від людини у стані депресії. Це означає, що у нас є об'єктивний параметр для вимірювання такого суб'єктивного стану людини, як депресія", - відзначив вчений.

За словами вчених, на основі таких дослідження можна розробити методику об'єктивної оцінки ступеня депресії, а також відстежувати ефективність андідепрессантов.
 
tsn.ua
 
Категорія: Наука та ІТ | Переглядів: 394 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
У Китаї стратили європейця вперше за півстоліття
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Военные спасли мужчину, пролежавшего 14 дней под завалами на Гаити
МВФ вимагає в України підвищити ціни на газ для населення на 75%
До 2100 року Земля нагріється більше, ніж передбачає Копенгагенська угода
Сердце способно регенерировать клетки
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...