Це тільки на картинці та в фільмах так легко все й ефектно. Навіть вправні бійці після подолання перешкод стоять захекані.
Олексій, боєць спецпідрозділу "Барс”: "Препятствие тяжело в гору поэтому так тяжело дышим, тренируемся, но стараемся всё быстро делать”.
Це через Євро 2012 спецпризначенці вчаться наводити лад за європейськими стандартами. Багато чого перейняли у французьких жандармів.
Микола Мишакин, заступник командувача внутрішніх військ: "Перше, що ви побачили – елементи, це елементи висотної підготовки, це - червона і синя смуги - код національної жандармерії Франції. І якщо ми йдемо до Європи то загальноєвропейська тактика всіх загальновійськових формувань з поліцейським статусом держав ЕС повинна використовуватись що ми і робимо”.
Проте, на відміну від французів, які вогняне прикриття ведуть тільки зі зброї з коротким дулом, наші вміють посівати свинцем і з кулеметів, і з пістолетів.
Максим у спецпідрозділі з осені. Йому вісімнадцять. Каже, що зробили тут мужнім. Навіть до одруження дозрів.
Максим, боєць спецпідрозділу "Барс”: "Любимая, так точно, Надя, я тебя люблю и скоро мы увидимся”.
А в тутешній підрозділ анти-терору "Омега” бійці ходять, як на роботу.
І не зарплатня в 3500 снайпера Єгора приваблює, а особлива романтика життя. Адже навчився не тільки рукоприкладства, а й рукоділля. Цей стильний зелений халатик пошив сам із клаптиків тканини та радянської сітки для продуктів. Витратив аж місяць.
Єгор, снайпер спецпідрозділу в боротьбі з тероризмом "Омега”: "Сеточка, ну, это самостоятельно находил, всевозможные подручные материалы, которые нужны было для себя, конечно же, для себя. Продаются, но каждый делает под себя, рост размер, я например, высокий, если будет другой размер, может не подойти. Она должна быть легкая и не должна впитывать влагу”.
Тутешні снайпери дуже люблять комфорт, тож під себе переробляють навіть власну гвинтівку.
Утім недовго залишилося робити власноруч, невдовзі засоби захисту закуплять у Китаї.
Сергій Яровий, командувач внутрішніх військ МВС України, генерал-лейтенант: "В Китае их очень много которое более эффективно подходит. В прошлом году был в Китае и уже есть наработки”.
Цим військовикам цуцикам ніяких обладунків не треба, вони й так щодня хапають злодіїв, як то кажуть, гарячим слідом.
Олександр Денисюк, керівник кінологічної служби, майор: "Легендарність собаки, що вона добре йде по запаху, сліду, може йти кілометр два три до п’яти кілометрів , з давністю до 1–2 години”.
Перевірити на міцність щелепи вівчарки наважився й журналіст "Нового”.
Олександр Денисюк, керівник кінологічної служби, майор: "Хочете якщо повністю адреналіну можемо це влаштувати. Не скажу, що не боляче, але головне себе перебороти, це як стрибнути с парашутом. Знаєте, що тебе не покусає, але трохи страшнувато”.
Руслан Васін, журналіст: "Чесно кажучи, мені дуже страшно. Ви подивіться, як ці собаки вже реагують на мене, подивіться на їхні очі, подивіться”.
Навіть такий захисний костюм за 2 тисячі гривень не врятував від синців. Собака намертво стиснула щелепи та прийомом самбо завалила додолу. Злочинцеві – буде непереливки. Після перевірки щелеп нам дозволили зняти стрес. Ось із цього протитанкового гранатомету.
|