Голова правління Української гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, що на відміну від засудженого міжнародною спільнотою фашизму, комунізм засуджений не був, а його пропаганда не заборонена й не переслідується правовими актами. У національному законодавстві, як зазначив Бущенко, йому невідомі законні механізми, які б зобов’язували до демонтажу пам'ятника радянському диктаторові.
Відсутність таких механізмів підтвердив і перший заступник голови парламентського комітету з питань прав людини Віктор Таран. Однак він нагадав, що кривавий режим Сталіна засуджений Парламентською Асамблеєю ОБСЄ та Радою Європи на рівні з нацистським режимом. А це означає, що спорудження пам'ятників Сталіну є порушенням міжнародних норм. Саме спираючись на такі норми, як вважає Таран, влада мала б демонтувати запорізький пам'ятник та заборонити встановлення аналогічного монументу в Одесі чи будь-якому іншому українському місті.
Тим часом церемонію відкриття пам'ятника Сталіну в Запоріжжі охороняла міліція. А під час самого заходу на ньому виступали депутати Верховної ради.
Нагадаємо, 5 травня у Запоріжжі було встановлено пам'ятник Сталіну. Місцеві комуністи приурочили цю подію до Дня Перемоги.
Пам’ятник заввишки близько трьох метрів, що являє собою напівфігуру Йосипа Сталіна у військовій формі із Зіркою Героя, відкрили біля будівлі Запорізького обкому Компартії в Жовтневому районі міста під гімн СРСР.