Директор агентства ООН з боротьби зі СНІДом Мішель Сідібе повідомив, що кількість нових випадків ВІЛ у світі знизилося з 3,1 млн. у 2001 році до 2,6 млн. у 2009-му, або на 19%
"У 56 країнах захворюваність стабілізувалася або помітно впала", - сказав Сідібе, виступаючи в Женеві.
За його словами, помітних успіхів добилися, зокрема, країни Африки на південь від Сахари, де кількість смертей від СНІДу за останні п'ять років скоротилася на 20%, а також Індія, Таїланд і Непал.
Нині в світі живе 33,3 млн. ВІЛ-інфікованих - на сто тисяч менше, ніж рік тому.
Всього за останні 30 років "чумою XX століття" заразилися близько 60 млн. чоловік. Майже половина з них померли.
Нагадаємо, у доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який був оголошений 19 липня на Віденській конференції зі СНІДу, відзначається, що темпи зараження СНІДом в Україні наразі найвищі в Європі.
Як повідомлялося раніше, за даними ООН, в Україні кількість ВІЛ-інфікованих серед молоді у віці від 15 до 24 років продовжує зростати.
У той час, коли темпи поширення ВІЛ-інфекції серед молоді в більшості уражених країн падають, в Україні та Росії кількість ВІЛ-інфікованих серед молоді у віці від 15 до 24 років продовжує зростати. У країнах Африки статистика ООН краща: темпи поширення ВІЛ/СНІДу впали на 25%.
Наразі ООН закликає країни світу радикально змінити підходи до лікування ВІЛ/СНІДу: здешевити лікування, спростити процедуру надання медичної допомоги інфікованим і прискорити діагностику.
В свою чергу США в рамках співпраці мають намір запропонувати Україні допомогу в боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІД і туберкульозу, збільшивши обсяг технічної допомоги для України на 10 млн. доларів.