8 червня 1996 року в житті українського народу й Української держави сталася історична подія. П’ятнадцять років тому внаслідок тривалого, напруженого і багатогранного процесу була прийнята нова Конституція України.
Цей основний документ є втіленням національної ідеї і відображенням ментальності народу, доказом здатності української нації як політичної й етнічної спільноти до державотворення і правотворчості; програмою подальшого розвитку України у політичному, економічному, соціальному, культурному аспектах, і документом для входження України до європейського й світового співтовариства як рівноправного і повноправного суб'єкта.
Формуючись як самостійна держава, Україна пройшла тернистий шлях. Наш народ не раз стояв на межі зникнення як етнічна спільність, був позбавлений власної держави, його пригноблювали, над ним знущалися, але попри все, це він вистояв.
Тільки після прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України, та проголошення 24 серпня 1991 року Незалежності України нашій державі відкрилися широкі можливості для демократичного розвитку. Закономірним і логічним завершенням непростого процесу творення власної держави стало для України прийняття Основного Закону. Конституція — це одна з найважливіших гарантій її незалежності.
Ідеї конституціоналізму в Україні мають давні історичні витоки. Незважаючи на значимість перших конституційних проектів та науково-публіцистичних праць, навряд чи можна стверджувати про початок в Україні за тих часів самостійного конституційного процесу. Це були лише ідеологічні передумови, що сприяли подальшому становленню і розвитку в Україні вже саме конституційного процесу. Упродовж багатьох наступних років відомі українські уми ще не раз робитимуть спроби прийняти документи, якими закладалися підґрунтя становлення української державності.
Заходи з нагоди святкування 15-ї річниці прийняття основного Закону України відбулися і в УМВС краю. Зокрема, в міліцейському клубі зібрався весь особовий склад на чолі з керівництвом закарпатського управління органів внутрішніх справ. Під час проведення урочистостей наголошувалося на значимості Конституції, яка повинна сприяти, насамперед, забезпеченню прав і свобод людини та гідних умов її життя, зміцненню громадянської злагоди, сприяти розвитку демократичної, соціальної, правової України та вирішенню корінних питань розвитку і функціонування нашого суспільства.
Відповідним наказом начальника УМВС краю були відзначені кращі співробітники багатьох підрозділів міліції.