Незабаром в Україні відбудуться вибори до Верховної Ради. На виборчих дільницях чергуватимуть працівники міліції, які слідкуватимуть за дотриманням правопорядку, а також надаватимуть допомогу громадянам у випадку якихось надзвичайних ситуацій.
Як свідчить досвід, у процесі очікування й під час самого голосування виборцям на дільницях нерідко стає зле, особливо людям похилого віку і з серцево-судинними захворюваннями. Як надати потерпілим першу медичну допомогу, як правильно повестись в разі нештатної ситуації, закарпатським правоохоронцям розповідала лікар-терапевт СМЗ УМВС Ганна Гладинець.
Основне, на чому наголосила Ганна Юріївна — це вміння правоохоронця правильно повести себе в надзвичайній ситуації, не панікувати й не забувати про власну безпеку. Під час практичного заняття лікар продемонструвала присутнім у залі, як правильно перевірити пульс, як привести непритомну людину до тями, як надавати серцево-легеневу реанімацію тощо.
Усе це міліціонер повинен зробити з хворим ще до виклику швидкої допомоги, адже важливо не втратити дорогоцінний час, коли людині ще можна допомогти. Окремо лікар Гладинець зупинилась на тому, як правильно зупинити кровотечу з рани, як зафіксувати переломи тощо.
Сподіваємося, що отримані правоохоронцями під час навчання практичні навички допоможуть їм у їхній службовій діяльності.
|