3 1 березня голова Закарпатської облдержадміністрації зустрівся з представниками громадських організацій, що представляють інтереси ветеранів, інвалідів, ліквідаторів ЧАЕС, афганців краю. Йшлося про соціальну допомогу незахищеним верствам населення.
Про це Закарпаття онлайн повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА. Учасники висловили занепокоєння проектом Закону України "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду". Відповідно до нього весь комплекс проблем, що стосуються соціальних пільг ветеранів війни, праці, дітей війни, правоохоронних органів, ліквідаторів ЧАЕС, включаючи їх обсяг, порядок і термін реалізації передається у виняткове відання Кабміну. Учасники виявили стурбованість тим, що це може призвести до істотного скорочення пільг.
– Раніше з нас зняли значну частину пільг. Дещо вдалося відстояти, дещо – ні. Нас це дуже хвилює, тому ми звернулися до Президента України Віктора Януковича, Кабінету Міністрів, Верховної ради. Наразі маємо відповідь з Комітету по справах ветеранів та інвалідів. Вони роблять все можливе, щоб пом'якшити цей закон. Ми звертаємося і до обласної влади, щоб і Ви нас підтримали у цій справі, – відзначив голова Організації ветеранів України у Закарпатській області Іван Бігунець.
Зі свого боку керівник краю Олександр Ледида зазначив, що зараз в області кожен четвертий громадянин починаючи з новонародженого, потрапляє в реєстр на отримання пільг.
– Це питання досить неоднозначне. Є люди, яким насправді потрібна соціальна допомога, а є пільговики, які просто "прилипли" до них. На сьогоднішній день з понад мільйона закарпатців 300 тисяч є пільговиками. На мою думку, було логічнішим збільшити розміри пільг для людей, які цього насправді потребують, за рахунок тих, хто користується пільгами незаслужено, – наголосив голова облдержадміністрації Олександр Ледида. За результатами зустрічі було вирішено підготувати та винести на розгляд чергової сесії обласної ради дане питання.
|