За 9 місяців 2009 року на Закарпатті проведено пільгове зубопротезування 54 чорнобильцям, стаціонарно проліковано 600 осіб, амбулаторно – 2400. Разом з тим через нестачу коштів державного бюджету є низка проблем.
Так, жодна сім’я з числа інвалідів-чорнобильців третій рік не отримує житла. Відсутні кошторисні призначення та видатки, головним розпорядником яких є МНС України, на закупівлю медикаментів для стаціонарного лікування чорнобильців. Про це сьогодні, 15 грудня, власкорові ЗІКу повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю ОДА. У Закарпатській області проживають близько 5 тисяч чорнобильців, з яких 255 – інваліди, понад 3 тисячі – ліквідатори. Більше півтисячі чорнобильців померли за останні 5 років.
Цьогоріч – 50, – повідомив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Віктор Мацола. Як повідомив Віктор Мацола, з державного бюджету на реалізацію цільових чорнобильських програм у 2009 році було виділено і використано понад 7 млн грн. Потерпілим надано близько 20 видів пільг та компенсацій. Це, зокрема, оплата додаткової відпустки, щомісячних додаткових стипендій студентам-чорнобильцям, компенсацій сім’ям, отримання безкоштовних медикаментів за рецептами при амбулаторному лікуванні та безплатне зубопротезування тощо.
«Лише кожен 12-й з дорослих чорнобильців може розраховувати на безкоштовну путівку. Не в повній мірі забезпечується право громадян ІІ категорії на безкоштовне користування всіма видами приміського транспорту, – каже Мацола. – Потребує вдосконалення й механізм нарахування пенсій учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС».
|