Про такий засіб самооборони, як електрошокер, нині стає відомо дедалі більшому загалу наших громадян. Окремі люди вишукують можливість, аби придбати цей пристрій для захисту від злочинних посягань. Щоправда, є певна категорія осіб, котрі купують цю небезпечну іграшку, керуючись злочинними намірами. У магазинах елекрошоків немає у вільному продажу. Але їх можна придбати на ринках чи замовити через Інтернет.
Цей пристрій вражає зарядом напругою 40-80 кіловольт, однак оскільки сила струму і час його дії малий, то об’єкт ураження не загине, хоча й отримає свою «шокову порцію». Як наслідок, параліч або дискоординація рухів на декілька хвилин, достатніх для втечі з місця події. При цьому слід пам’ятати, що така зброя реально «працює» в теплі пори року. Якщо ж ударити струмом свого супротивника в обличчя або область серця, останньому це загрожує летальними наслідками.
- Електрошокові пристрої належать до засобів активної оборони і можуть використовуватися тільки особовим складом міліції та іншими працівниками органів і установ внутрішніх справ, військовослужбовцями внутрішніх військ, які залучаються до охорони громадського порядку та громадської безпеки. – розповідає начальник відділу громадської безпеки ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Петро Буц.
– Офіційно електрошокер заборонений в Україні. За купівлю, продаж і зберігання цього пристрою настає адміністративна відповідальність. Такі дії караються накладенням штрафу у розмірі від 1200 гривень з конфіскацією самого приладу. Якщо застосування електрошокового пристрою призвело до нанесення середніх, тяжких тілесних ушкоджень чи до смерті людини, то настає кримінальна відповідальність.
|