Цього четверга, 17 вересня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші перебував на Перечинщині з робочою поїздкою. У супроводі голови райдержадміністрації Михайла Данчі керівник краю ознайомився із соціально-економічним розвитком району.
Для Перечинщини, яка має великий туристично-рекреаційний потенціал, актуальним залишається питання газифікації населених пунктів. Незважаючи на те, що газифікація Перечинщини розпочалася лише у 2004 році, на сьогодні район газифіковано трохи більше, як наполовину, – природний газ вже мають сім населених пунктів району. Одне із сіл, де ще цього року мають подати блакитне паливо, – Новоселиця. Олег Гаваші на місці ознайомився з ходом будівництва підвідного газопроводу до села. Дав відповідні доручення, аби пришвидшити роботи і вчасно їх завершити.
А в селі Ворочево голова облдержадміністрації вже запалив символічний факел – будівництво підвідного газопроводу до села тут завершено. До кінця року має запалати такий факел і в Тур’ї Реметах, де ще в серпні 2006 року підрядною організацією ВАТ «Закарпаттягазбуд» розпочалося будівництво підвідного газопроводу від автоматизованої газорозподільної станції «Перечин». Загалом кошторисна вартість будівництва газопроводу в цінах 2009 року становить майже 4,5 млн. гривень. Потреба в коштах на завершення всіх робіт та введення об`єкту в експлуатацію в поточному році становить 1 млн. гривень.
Незважаючи на зменшення обсягів фінансування останніми роками з державного бюджету майже утричі, вдалося виділити значні кошти з обласного та місцевих бюджетів, що дозволило минулого року завершити газифікацію понад 35 населених пунктів області. За останні два роки з обласного бюджету виділено понад 5 млн. грн., з місцевих – понад 20 мільйонів, повідомили zakarpatpost.net в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
У селі Дубриничі голова облдержадміністрації побував на будівництві дитячого садка. Наразі в селі функціонує дитячий дошкільний навчальний заклад, який розташовується у пристосованому приміщенні і в змозі прийняти лише 28 дітей. Це при тому, що на черзі до дитсадка перебуває 137 дітей. Будівництво дошкільного закладу у селі розпочалося ще в кінці 1980-х років, та в той час все завершилося лише зведенням стін. І лише в 2007 році було відкориговано документацію і будівництво продовжилося. Вже перекрито дах, встановлено вікна. Роботи продовжуватимуться і надалі.
Також керівник краю відвідав новозбудовану дамбу на річці Уж, яка захищатиме Зарічево від паводків. Село не раз потерпало від великої води, у 1992 році практично все Зарічево було затоплено. Першу чергу дамби було здано минулого року, а вже цього року село захистила майже трьохкілометрова водозахисна споруда.
Цього дня святкувало свою приємну подію і гірське село Вільшинки, що розкинулося під полониною Руною. Із середини 70-х років минулого століття дорога практично не ремонтувалася і з часом перетворилася на суцільні ями, якими було дуже важко добратися до цього мальовничого села. Та відтепер майже 600 мешканців Вільшинок та гостей, що полюбляють сюди приїздити, зможуть користуватися асфальтованою дорогою. Ремонт 1,5 км дороги обійшовся в 1,3 мільйона гривень, які були виділені з обласного бюджету, і його завершили в максимально короткі терміни.
Вже в самому селі Олег Гаваші ознайомився з ходом реконструкції сільського ФАПу та відвідав місцеву школу І-ІІ ступеня. ФАП для покращення медичного обслуговування населення слід ще обладнати сучасним медичним устаткуванням, а в школі назріла необхідність замінити вікна та двері, які взимку продуваються холодними гірськими вітрами. Керівник краю дав відповідне доручення забезпечити медзаклад обладнанням, а також підготувати кошторис для заміни вікон у школі.
|